fbpx
Slow news

Twitter заплатить хакерам, які виявлять упередження в його алгоритмі

Через звинувачення соцмережі в расизмі
Мачулка Ангеліна, 02.08.2021

Twitter проводить конкурс, сподіваючись, що хакери й активісти зможуть виявити упередження в його алгоритмі обрізання зображення.

Компанія сподівається, що надавши командам доступ до коду та моделі обрізання зображень, вона відшукає причини, чому алгоритм може бути шкідливим. Наприклад, з’ясується, що обрізання відбувається таким чином, що призводить до стереотипізації або стирає тему зображення взагалі.

Учасники конкурсу повинні подати опис своїх висновків та набір даних, який можна запустити за допомогою алгоритму для демонстрації проблеми. Тоді Twitter буде призначати бали залежно від того, яка шкода в алгоритмі виявлена, наскільки це потенційно може вплинути на людей тощо. Команда-переможниця отримає $3500, а за найбільш інноваційні знахідки — окремі призи у розмірі $1000.

Twitter уже проводив власне дослідження свого алгоритму обрізання зображень. У травні він опублікував документ про те, чому упередження створював алгоритм. Компанія зробила це після звинувачень у тому, що його автоматично обрізані фотографії були расистськими.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень