Twitter проводить конкурс, сподіваючись, що хакери й активісти зможуть виявити упередження в його алгоритмі обрізання зображення.
Компанія сподівається, що надавши командам доступ до коду та моделі обрізання зображень, вона відшукає причини, чому алгоритм може бути шкідливим. Наприклад, з’ясується, що обрізання відбувається таким чином, що призводить до стереотипізації або стирає тему зображення взагалі.
Учасники конкурсу повинні подати опис своїх висновків та набір даних, який можна запустити за допомогою алгоритму для демонстрації проблеми. Тоді Twitter буде призначати бали залежно від того, яка шкода в алгоритмі виявлена, наскільки це потенційно може вплинути на людей тощо. Команда-переможниця отримає $3500, а за найбільш інноваційні знахідки — окремі призи у розмірі $1000.
Twitter уже проводив власне дослідження свого алгоритму обрізання зображень. У травні він опублікував документ про те, чому упередження створював алгоритм. Компанія зробила це після звинувачень у тому, що його автоматично обрізані фотографії були расистськими.