На сторінці Pinchuk Art Center в Instagram з’явилась публікація із правилами перебування на карантині від митців. Серед відомих людей, які подають приклад, Марина Абрамович з Улаєм, які дотримуються соціальної дистанції, Бенксі, який завжди виходить на вулицю в масці, Енді Воргол з доставкою їжі додому, Анрі Матісс, що малює картини прямо з ліжка, Йозеф Бойс, що загорнувся в ковдру, Трейсі Емін, що “забила” на прибирання, та Кусама Яйої, полотном для якої став весь дім.
Кожна з ілюстрацій Антона Костенка відтворює роботу одного з митців.
Перформанс “У присутності художника” сербської художниці Марини Абрамович. Ідея полягала в тому, що мисткиня могла за допомогою уважного погляду встановити контакт з будь-яким відвідувачем виставки.
Перформанс тривав 736 годин і 30 хвилин, художниця подивилася в очі 1500 глядачам. У перший день перформансу вона зустрілася з Улаєм і не змогла втримати сліз.
Картина “Gas mask girl” від англійського стритарт художника Бенксі, обличчя якого ніхто не бачив, з’явилася в Іспанії у 2003 році.
15-хвилинний кадр з фільму, у якому американський попарт митець Енді Воргол їсть вопер від Burger King, перетворився на 45-секундну рекламу, яку продемонстрували на Super Bowl. Ідея ролика в тому, що кожен може їсти бургер так, як це робив Енді — #EatLikeAndy. Так вопер усіх урівняв.
Німецький митець Йозеф Бойс використовував для своїх скульптур незвичні матеріали, як-от фетр, повсть, сало, мед, базальт. Художник надавав матеріалам символічного значення. Наприклад, мед для нього символізував ідеальне суспільство братерства й тепла.
1965 року Бойс створив перформанс “Як пояснити картини мертвому зайцю”. У ньому митець з головою, вкритою медом, бурчав незрозумілі пояснення до розміщених на стінах картин у вухо мертвому зайцю.
В останні роки життя французький художник Анрі Матіс був майже прикутий до ліжка, однак продовжував створювати свої роботи.
Інсталяцію “Моє ліжко” скандальної британської художниці Трейсі Емін було продано на аукціоні Christie’s за 2,5 мільйона фунтів. Саме ліжко, із плямами, використаними презервативами, протизаплідними пігулками та порожніми пляшками з-під горілки, демонструвало складне життя авторки у депресії. За словами Емін, у цьому ліжку вона провела кілька важких днів.
Японська художниця Кусама Яйої називає себе “нав’язливою художницею”. 12 листопада 2008 року на аукціоні Christie’s роботу Кусами продали за $5 100 000, що є рекордом для живої жінки-мисткині.
Раніше ми писали про карантинний флешмоб від артдиректора Pinchuk Art Centre.