Нині тема екології є актуальною та поширеною у суспільстві. Відомі особистості все частіше висловлюються щодо сортування сміття, а бренди реалізують екоініціативи та спонукають аудиторію приєднатися до їхніх ідей. Це допомагає ознайомити людей зі способами збереження навколишнього середовища, адже часто в нас немає часу самостійно розібратися в питаннях перероблення чи утилізації.
Ми попросили представників трьох українських брендів поділитися досвідом створення екоініціатив. Разом із власниками Arka Flower Shop, Plastic Club та PR-менеджеркою бренду білизни brabrabra розповідаємо про основні причини створення таких ініціатив, можливості для їх реалізації та складнощі, які виникають.
Ми провели брейншторм і зрозуміли, що екоініціатива — це важлива необхідність для екологічної діяльності наших бізнесів. Тому почали шукати інформацію щодо сортування сміття, навчилися самі, а відтак — допомогли іншим
Ідею придумала наша команда, з огляду на дві основні проблеми, які виникли безпосередньо в нашій ресторанній діяльності. Перша — це велика кількість залишків їжі та паковання, друга — відсутність умов для утилізації одноразового посуду з рослинної сировини.
Ми провели брейншторм і зрозуміли, що екоініціатива — це важлива необхідність для екологічної діяльності наших бізнесів. Тому почали шукати інформацію щодо сортування сміття, навчилися самі, а відтак — допомогли іншим.
Що більше ми заглиблювалися в тему перероблення, то частіше робили висновок, що переважно люди не знаходять часу для утилізації сміття. Тож ми вирішили поділитися своїм досвідом і створили простір, який дає можливість кожному охочому долучитися до екологічного споживання.
Насправді ми не є експертами в галузі екології та перероблення. Це дуже складна тема, з великою кількістю нюансів. Наприклад, для виготовлення одного паперового пакета потрібно 10 літрів води. А якщо закопати посуд із крохмалю, то з плином часу він так і залишиться незмінним. Щоб розібратися в цій темі, потрібно врахувати багато чинників.
Реалізація подібних проєктів важлива для відновлення ресурсів, які ми споживаємо. Звісно, компенсувати всі 100% збитку ми не можемо, але нам до снаги загальними стараннями щодня робити світ кращим.
У нас виникла єдина складність — не було розуміння, яким має бути цей проєкт. Наприклад, ми не знали, як правильно сортувати сміття, потім — як його розподіляти в тих обсягах, які в нас є. Також ми зіткнулися з питанням матеріалу для паковання та його утилізації.
Однак, коли нам вдалося розібратися з інформацією та сформувати чітке розуміння процесів організації, — складнощів більше не виникало.
Ми не впевнені, чи кожен бізнес має можливість створювати екоініціативи, але всі можуть робити хоча б маленькі кроки для поліпшення навколишнього простору. Це необов’язково має бути екологія, будь-яка благодійність важлива для планети та конкретних людей.
Теми та ресурси майже невичерпні. Бренди можуть знаходити власні способи допомоги, розповідати про них аудиторії та поліпшувати світ разом.
Ідея створення сервісу для утилізації білизни стала логічним доповненням бренду. Вона підтримує нашу філософію, яка транслює турботу про себе та навколишнє середовище. Завдяки цій ініціативі жінки отримали простір, куди вони можуть принести двічі на рік стару білизну. А планета отримала більш свідоме споживання та утилізацію.
Також ми помітили, що, звернувши увагу на проблему екології, наші клієнти стали робити покупки свідоміше. Усе рідше команда стикається з імпульсивними рішеннями та частіше — з ретельною увагою жінок до підбору білизни.
Зазвичай люди підтримують екоініціативи, адже вони дають приємне відчуття єдності та залученості до спільної справи. Такі ідеї важливо реалізовувати для компенсації збитків, які суспільство наносить планеті
Ми маємо багато ресурсів для екологічного способу життя та використовуємо їх у нашій роботі. Наприклад, наш бренд поступово переходить на екоматеріали та створює контент для соцмереж, який ознайомлює людей з темою екології. Також усередині команди ми регулярно обговорюємо свідоме споживання, вивчаємо нову інформацію, обговорюємо ідеї, а потім — залучаємо аудиторію.
Зазвичай люди підтримують екоініціативи, адже вони дають приємне відчуття єдності та залученості до спільної справи. Такі ідеї важливо реалізовувати для компенсації збитків, які суспільство наносить планеті. Що більше ми будемо про це говорити — то більше свідомих людей залучимо.
Коли ми тільки почали організовувати наш проєкт з утилізації білизни, нам бракувало знань на тему екологічного перероблення. Спочатку ми самі намагалися знайти доступну інформацію, а згодом почали поступово шукати людей, які вже мають досвід у цій темі.
Екоініціатива потребує великої кількості часу, постійної залученості та розвиненої емпатії. Тому кожен бренд має право вирішувати, чи готовий він узяти на себе таку відповідальність. Нам самим подобається розвиватися в цій сфері, дізнаватися про нові технології та впливати на навколишнє середовище. Для будь-якої ініціативи важлива наявність щирого бажання та інтересу.
Зменшити негативний уплив своєї діяльності може кожен. Це необов’язково має бути щось масштабне. Наприклад, можна поспілкуватися зі своєю аудиторією на цю тему, звернути увагу на проблему та розповісти про сортування. Це вже важлива дія, яка допоможе загальному екологічному стану середовища.
Наша ідея виникала поступово, адже загалом флористичний бізнес екофрендлі, єдина проблема — це паковання. Спочатку ми організували процес сортування всередині нашого робочого простору, а потім — вирішили залучити клієнтів.
Згодом ми захотіли не тільки утилізовувати паковання, а й менше його використовувати. Наприклад, пакувати букети в паперовий матеріал або додавати лише стрічку для квітів. Звісно, враховуємо побажання клієнта й деколи все ж використовуємо пластиковий матеріал, але нам подобається не бути радикальними. Якщо ми використали пластик, то потім забираємо його та передаємо на перероблення — це наш спосіб підтримувати комфортний баланс для обох сторін.
Я вірю в силу маленьких кроків і впевнена, що саме вони є рушійною силою будь-якого прогресу. Всі можуть відповідно до своїх можливостей організовувати ініціативи, які допоможуть поліпшити екологію
Зараз питання екології стоїть дуже гостро, адже ми заподіюємо шкоду планеті та не фокусуємо на цьому увагу через брак часу. Бренди мають голос і можливість розповсюджувати інформацію серед своєї аудиторії. Це важливо, адже планеті потрібно більше свідомих людей, які будуть піклуватися про навколишнє середовище.
Можна трохи пофантазувати й уявити світ, у якому хоча б кожна друга людина виконує основні кроки, які потрібні нашій планеті: сортує сміття, віддає його на перероблення, мінімізує свої покупки, свідомо ставиться до споживання. Безперечно, ми отримаємо поліпшений світ, уповільнимо процес руйнування та компенсуємо збитки, яких нанесли.
На момент запуску нашого проєкту ми вже не були новачками в темі перероблення, тож реалізовувати його було нескладно. Я вже давно сортую сміття вдома та передаю партнерам, які закривають усі питання утилізації та перероблення. Трохи пізніше я залучила працівників, і ми разом підтримуємо сортування в нашому робочому просторі. Коли відчула, що маю достатьо досвіду — ухвалила рішення про масштабування та допомогу нашим клієнтам.
Певна складність може виникнути на етапі ознайомлення із цією темою, та це цілком нормально. Головне — пам’ятайте про свою мету, частіше вмикайте емпатію, спілкуйтеся з людьми, які вже мають подібний досвід, і не припиняйте діяти.
Мені щиро подобається сучасний світ за його нескінченні можливості та свободу прояву. Кожен бізнес може почати думати в цьому напрямі та створювати ініціативи для своєї аудиторії. Це потребує певної кількості часу: потрібно розібратися в тонкощах перероблення. Але планета варта того, щоб ми звернули на неї увагу та приділяли свій час.
Я вірю в силу маленьких кроків і впевнена, що саме вони є рушійною силою будь-якого прогресу. Всі можуть відповідно до своїх можливостей організовувати ініціативи, які допоможуть поліпшити екологію.
Вивчіть вашу цільову аудиторію, придумайте ідею, яка зацікавить саме її, та починайте організовувати процеси.
Головне та найскладніше — це почати. Але насправді реалізувати екопроєкт нескладно, коли ви точно знаєте, для чого це. Ідея повинна бути такою, що запалюватиме зсередини, — це гарантія того, що ви на правильному шляху.