У межах проєкту “Лекції майбутнього”, який Мала академія наук України реалізує за підтримки посольства України в США, лауреати Нобелівської премії з усього світу проводять освітні лекції для українців.
У червні лекторами стануть троє американських економістів:
Джозеф Юджин Стігліц — американський економіст і професор Колумбійського університету, лауреат Нобелівської премії з економіки 2001 року за дослідження ринків з асиметричною інформацією. Колишній голова Ради економічних консультантів при президентові США та провідний економіст Світового банку.
Для проєкту “Лекції майбутнього” Джозеф Стігліц підготував спеціальний виступ на тему “Вторгнення Росії та поява нової економічної парадигми”. Це нова робота, яку вперше представлять для української аудиторії вже 8 червня.
Джеймс Джозеф Гекман зробив внесок у дослідження упередження відбору та аналіз самовідбору, зокрема розробив метод корекції, названий на його честь. Він також добре відомий своїми емпіричними дослідженнями в галузі економіки праці, зокрема щодо ефективності програм ранньої освіти.
Деніел Канеман — автор досліджень із психології ухвалення рішень, лауреат Нобелівської премії з економіки 2002 року за інтеграцію психологічних досліджень в економічну науку. Деніел Канеман досліджує людські судження та ухвалення рішень у ситуації невизначеності. У межах проєкту “Лекції майбутнього” він розповість про переваги та недоліки інтуїтивного судження.
Розклад:
- 8 червня, 16:00 — лекція Джозефа Стігліца на тему “Вторгнення Росії та поява нової економічної парадигми”.
- 15 червня, 17:00 — лекція Джеймса Джозефа Гекмана на тему “Розробка теорії та методів аналізу селективних вибірок”.
- 21 червня, 17:00 — лекція Деніела Канемана на тему “Переваги й недоліки інтуїтивного судження”.
Усі лекції безплатні та мають переклад українською мовою.
Дізнатися повний розклад на червень і зареєструватися на всі “Лекції майбутнього” можна за посиланням.