Ксюша Демченко — SEO-спеціалістка в MacPaw на проєкті CleanMyMac. Раніше — SEO TeamLead у компанії Devellar. Лекторка практичної школи комунікацій Bazilik та кураторка SEO Full Course.
Займається SEO з 2013 року.
SEO — це не про стабільність. В алгоритми гугл-пошуку щороку вносять істотні зміни, які коригують стратегії спеціалістів і змінюють пріоритети бізнесу. Тому я ніколи не раджу робити SEO-стратегії більш як на пів року наперед.
Деякі зміни Google анонсує заздалегідь, а деякі впроваджує одразу. Так, у січні 2020 року запрацювала дедуплікація, через яку сайти, які показувались на нульовій позиції у розширених результатах, більше не посідали одразу другу чи третю, хоча раніше це було можливим. Таким чином, сторінки, які були на нульовій позиції, втратили частину трафіку.
Що треба знати про пошукову оптимізацію в 2021 році?
Швидкість та якість завантаження сторінок стануть чинниками ранжування
Це стало відомо в травні 2020 року, коли Google анонсував, що юзерський досвід стане новим пріоритетом алгоритму. Швидкість та якість завантаження сторінок — один з найбільших “болів” інтернету, на що скаржаться користувачі по всьому світу. Ось Google і вирішив побороти цю проблему.
У Google Search Console з’явився новий розділ “Основні інтернет-показники” (Core Web Vitals), у якому пошуковик оцінює якість сторінок за трьома параметрами:
- LCP (largest contentful paint) — наскільки швидко на сайті завантажується найбільший візуальний елемент;
- FID (first input delay) — наскільки швидко сторінка реагує на дії користувача;
- CLS (cumulative layout shift) — наскільки зміщується контент сторінки в міру її завантаження.
На виведення сторінок із “червоної” зони Google дав рік. Нещодавно в компанії підтвердили, що з травня 2021 року ці показники стануть частиною алгоритму, і якісні сторінки отримуватимуть вищі позиції. Станом на серпень 2020 року “перевірку” на Core Web Vitals пройшли менш ніж 15% з усіх наявних сайтів.
Youtube — це новий Google
Успішна SEO-стратегія в 2021 році має охоплювати і стратегію щодо відеоконтенту. У більшості ніш конкуренція за місце в пошуку доволі висока, в той час як в YouTube — майже нульова. Натомість усе більше людей шукають інформацію саме по відео. Свідченням цього є те, що гугл навіть почав виводити відеорезультати у звичайному вебпошуку.
В оптимізації сайтів та відео є деякі відмінності, але суть та сама: знайти популярні ключові слова й покрити їх контентом. Про особливості Youtube-SEO я нещодавно детально розповіла у своєму виступі на конференції NaZapad.
Голосовий пошук стає все популярнішим
За останніми прогнозами, до кінця 2022 року голосові асистенти з’являться більше ніж у половині американських домівок. Як швидко цей тренд докотиться до нашого регіону — лише питання часу.
“Голосові” запити зазвичай довші за текстові, можуть містити сленгові фрази й звернення до пошуку від першої особи. Варто враховувати це під час планування контенту: створювати відповідні FAQ-розділи й не забувати про метадані та мікророзмітку.
EAT — усе ще ключ до успіху
Уже кілька років SEO будується навколо трьох важливих чинників:
- Експертиза — наскільки професійним є контент на сайті;
- Авторитетність — скільки в сайту якісних посилань;
- Надійність — наскільки сайт надійний для користувачів (ідеться, зокрема, про передавання даних).
Разом експертиза, авторитетність і надійність формують EAT — формулу, яка лежить в основі будь-якої стратегії з оптимізації. Синхронна робота в цих трьох напрямах дає найкращі результати, і тільки в поодиноких випадках може спрацювати щось одне.
Контент — усе ще король
У 1996 році Білл Гейтс написав есе “Content is the King”, у якому передбачив силу контенту в інтернеті майбутнього.
Двадцять років поспіль ця фраза є головним слоганом контент-маркетингу. Її не втомлюються повторювати всі гуру контенту (а також працівники Google) на конференціях та в інтерв’ю. Суть її в тому, що якість та користь контенту для людей завжди має бути в пріоритеті. І йдеться не лише про тексти — цей принцип має зберігатись і в імейлах, і в подкастах, і в відео, і навіть в SMS.
Плануючи контент, робіть його не просто так само, як конкуренти, а значно краще. Це значно полегшить шлях до першого місця у видачі гугла, що є своєрідним троном.