fbpx
Slow news

TikTok забирав прибуток сирійських біженців, які просили милостиню під час стримів у соцмережі

Журналісти з’ясували, що сирійці отримували $19 із зароблених $106
Мачулка Ангеліна, 12.10.2022

BBC провела журналістське розслідування й виявила, що сім’ї переміщених осіб у сирійських таборах не отримують усієї суми донатів за жебракування в TikTok.

На початку 2022 року користувачі TikTok почали помічати прямі трансляції, які вели сирійські біженці, — вони просили в глядачів допомоги. Інколи кількагодинні трансляції проводили діти. Допомога полягала у віртуальних подарунках, які відтак можна було вивести в грошовому еквіваленті. Проте з усіх зароблених грошей сирійці отримували заледве третину — до 70% забирав TikTok.

BBC виявила, що в таборах на північному заході Сирії такому заробітку сприяли так звані “посередники TikTok”, які надавали сім’ям телефони й обладнання для виходу в ефір. Також вони допомагають із розблокуванням акаунтів.

Для цього розслідування журналісти ВВС створили фейковий акаунт сирійської сім’ї, а під час свого ж стриму задонатили $106. У результаті вони отримали $33. Пізніше ще 10% зняли як комісію за переказ, ще частину знову забрала соцмережа — і в підсумку журналісти залишилися з $19.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень