fbpx
Slow news

 TikTok заблокував понад 1,6 тисячі акаунтів, що поширювали російську пропаганду

Вони маскувалися під європейських користувачів
Бондар Каріна, 10.02.2023

TikTok виявив російську дезінформаційну мережу, яка влітку 2022 року поширювала пропаганду про Україну серед більш ніж ста тисяч європейських користувачів.

Мережа діяла з території росії, основною аудиторією були мешканці Німеччини, Італії та Великої Британії.

Наразі невідомо, чи була ця мережа пов’язана з російським урядом. Викриття було оприлюднено у звіті, поданому відповідно до Кодексу практики ЄС щодо дезінформації — добровільного зобов’язання онлайн-платформ боротися з дезінформацією в інтернеті, зазначає Bloomberg.

«Дезінформаційні мережі мають у своєму арсеналі кілька цифрових інструментів для розширення сфери впливу, приховуючи, звідки насправді походять фотографії, меми та відео. Вони також можуть купувати IP-адреси, щоб створити враження, ніби вони ведуть акаунти з різних місць проживання, хоча насправді вони створюються під одним дахом», — пояснює Bloomberg.

Також TikTok заблокувала грузинську мережу, яка розповсюджувала пропаганду на російськомовних користувачів. За оцінками компанії, мережа працювала з Грузії та орієнтувалася на російськомовну аудиторію, переважно в Казахстані, Білорусі та Україні.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень