fbpx
Slow news

Тематичний вагон «Мавка. Справжній міф» почав курсувати синьою лінією метро в Києві

Проєкт розповідає пасажирам про українські міфи та майбутній однойменний фільм
Кірста Олена, 04.02.2026

У Київському метрополітені за ініціативи FILM.UA Group почав курсувати тематичний артвагон «Мавка. Справжній міф», присвячений майбутній кінострічці.

Проєкт реалізували на синій лінії метро, щоб ознайомити пасажирів зі світом української міфології.

Над художнім оформленням вагона працювала команда Paint Hunters. Вони перенесли візуальні образи та сюжетні мотиви фільму на зовнішні й внутрішні поверхні артвагона. Всередині розміщено інформаційні постери, присвячені українським міфам, зокрема уявленням прадавніх українців про мавок і русалок. Науковою основою проєкту стали дослідження етнолога та провідного фахівця з міфології Володимира Галайчука, який також був консультантом творчої команди фільму.

«Артвагон, присвячений кінотеатральному релізу фільму “Мавка. Справжній міф” став третім артвагоном в історії нашої співпраці з Київським метрополітеном. Метою створення цього проєкту було поширення історії справжніх українських міфів, які ожили ззовні та всередині нашого артоб’єкта. Тішимось, що українське кіно продовжує виходити за рамки екранів і давно стало частиною буденного життя українців», — зазначила керівниця напряму кінотеатральної дистрибуції FILM.UA Надія Коротушка.

«Ми продовжуємо знайомити пасажирів столичного метро з історіями, традиціями та культурою України. Цього разу — через народний фольклор: мавок і русалок, про яких ми всі чули в дитинстві. Спільні просвітницькі проєкти з Film.ua важливі для нас, адже вони відкривають цікаві та глибокі аспекти української культури й сучасного кінематографа. Артвагон «Мавка» традиційно курсуватиме на синій лінії метро», — додала Оксана Никифорук, керівниця пресслужби Київського метрополітену.

Фільм «Мавка. Справжній міф» представляє нову інтерпретацію образу Мавки, створену на основі автентичних українських легенд. Події стрічки розгортаються в прадавніх лісах України в умовах альтернативного сьогодення. Напередодні Русалчиного тижня з Темного озера виходять міфічні істоти. Головною героїнею є Мавка, чиї почуття до звичайного хлопця Лук’яна вступають у суперечність із законами містичного світу. Зіткнувшись із демонічною природою лісових німф, вона змушена боротися за власну людську душу.

Кінопрем’єра фільму запланована на 22 лютого в Палаці «Україна». У широкий національний прокат романтичне фентезі вийде 1 березня 2026 року.

Читайте також у рубриці Slow news
«Тиха тривка радість»: у Венеції представили виставку про стійкість і досвід України під час війни
В основі експозиції від PinchukArtCentre — свідчення ветерана та морського піхотинця Гліба Стрижка, який повернувся з російського полону
У межах «Фестивалю кар’єри» у Києві відкриють «Кар’єрне кафе»
Відвідувачі зможуть отримати консультації, пройти профорієнтаційні тести й долучитися до інтерактивів
Miu Miu у своїй інфлюенс-розсилці перетворив розпакування парфуму на «дегустацію морозива»
Новий аромат Fleur de Lait сховали у фальшивому морозиві з кінетичного піску
Українці дедалі частіше знімають стрес онлайн-покупками
Gradus зафіксував зміни у споживчій поведінці українців під час війни
В український прокат вийшла психологічна драма «Втомлені»
Напередодні у Києві провели допрем’єрний показ
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень