Олександра Мелешко — team-лідерка відділу з таргетингу в рекламній агенції Target Tigra, яка вийшла на міжнародний рівень у своїй професії.
Ми зібрали найголовніше з лекції Олександри про таргетинг. У межах програми “Говорить бізнес. Де і як комунікувати під час війни” вона розповіла про українську та світову рекламу, її створення, роботу зі службою підтримки соцмереж, а також показала 3 етапи налаштування таргетованої реклами.
Що таке таргет: 5 етапів для його старту
Основна ціль таргету — підвищити охоплення з метою просування послуги або продукту на якомога більшу кількість користувачів по Україні чи по всьому світу. Реклама у Facebook та Instagram працює за принципом конкуренції: рекламодавці змагаються між собою задля отримання більшої кількості показів. Головним чинником, що впливає на цей результат, є фінансування. Наприклад, 1000 показів в Україні на момент довоєнного часу коштувала $2-3, а зараз — $1-2. Також на ефективність реклами впливає актуальність послуги та підбір аудиторії, яка буде її бачити.
Таргетинг — це постійний тест, адже українському бізнесу завжди потрібно підлаштовуватися під нові умови, шукати відповідні креативи та генерувати ідеї, що відгукнуться аудиторії.
5 етапів для старту реклами:
- Профіль у Facebook. Щоб запустити рекламу, ви повинні бути зареєстровані в цій мережі.
- Бізнес-профіль. Для створення облікового запису в Business Manager перейдіть за посиланням — https://business.facebook.com/overview, натисніть “Створити обліковий запис” та заповніть анкету про ваш бізнес. Останнім кроком буде підтвердження профілю через електронну пошту.
- Рекламний кабінет. Усі налаштування таргету (підбір аудиторії, цілей, оголошень) відбуваються в цьому інструменті. Для створення рекламного кабінету перейдіть в основне меню Business Manager, натисніть “Налаштування компанії” та створіть рекламний обліковий запис. https://www.facebook.com/adsmanager/ — посилання на рекламний кабінет.
- Бізнес-сторінка. Саме від імені цього профілю відбувається налаштування реклами у Facebook та Instagram.
- Рекламний бюджет. Рекомендована сума для запуску реклами на ринку України — від $10 на день.
Із чого складається налаштування реклами?
● Кампанії — ціль, з якою буде налаштовано таргет, і що ви хочете отримати від реклами. Натисніть у рекламному кабінеті кнопку “Створити” та виберіть ціль, яка вам потрібна.
Найчастіше ті, хто тільки починає працювати з рекламою, використовують ціль “Трафік”. Це потрібно для того, щоб аудиторія переходила на сайт, ознайомлювалась із продукцією і вже потім ухвалювала рішення.
Після визначення цілі натисніть “Далі”, залиште наступну сторінку без змін і знову натисніть “Далі”.
● Аудиторія — набори реклами, у якій будуть налаштовані геопозиції, стать, вік і більш профільна інформація про цільову аудиторію. Напишіть назву вашої аудиторії (можна ввести основні критерії) та оберіть соціальну мережу, сайт чи месенджер, куди реклама буде їх спрямовувати. Наступним кроком є налаштування бюджету за одним із двох варіантів: перший — денний (фіксуємо фінансові витрати на рекламу за день), другий — на весь термін дії кампанії.
Модерація рекламної кампанії триває до 24 годин, тож важливо планувати запуск заздалегідь. Зробити висновок щодо її результативності можна не раніше ніж через 2-3 дні.
Далі потрібно вибрати розташування аудиторії для показу (одну країну чи декілька міст), вік (якщо вашою цільовою є люди 25-35 років, то ліпше додайте по 5 років з обох сторін і поставте 20-40) та стать. Наступним налаштуванням буде детальний таргетинг, який містить у собі поведінку аудиторії у соціальних мережах: Facebook аналізує дії користувачів і формує інтереси для кожного. Якщо вам потрібні люди, що мають інтерес до онлайн-шопінгу, то введіть у рядку “Online shopping” та за допомогою “Рекомендацій” знайдіть схожі інтереси (наприклад, “залучені покупці”). Тепер ви можете налаштувати рекламу саме на тих людей, які останнім часом цікавилися покупками.
Функція детального таргетингу не є обов’язковою, якщо ви не знаєте, хто може бути вашою аудиторією або рекламований товар є універсальним.
Наступний крок налаштування реклами на етапі аудиторії — це плейсмент. Саме тут потрібно вибрати пристрої та платформи, на яких буде відбуватися показ реклами, а також формат (стрічка, Stories або Reels у соціальних мережах).
● Рекламне оголошення — візуальна частина дописів, які бачитиме аудиторія. Для початку роботи над фінальним етапом напишіть назву реклами (цю інформацію бачите лише ви), виберіть сторінку, з якої вона буде транслюватися, та створіть оголошення. В основній стрічці акаунту користувачі не бачитимуть цей допис, він буде відображатися лише в момент показу реклами. Після цього визначтеся зі структурою реклами: одне зображення/відео чи формат “Карусель”. Далі — завантажте готові креативи з ПК, введіть основний текст (краще до 250 символів), адресу сайту, на який буде переходити аудиторія, та виберіть один із запропонованих закликів до дії.
Під час створення креативу пам’ятайте, що допис має бути максимально зрозумілим для аудиторії, яка побачить вашу рекламу вперше.
Що по рекламі в Instagram?
Для тих, хто поки не готовий працювати через Ads Manager, просування дописів через Instagram є ідеальним варіантом. Для цього виберіть допис на рекламу, натисніть “Просувати допис”, визначте ціль, аудиторію, бюджет і тривалість таргету. Фінальний крок — це перевірка всіх налаштувань та запуск просування.
Цілі таргету в Instagram:
● Більше відвідувань профілю (якщо метою є ознайомлення користувачів зі сторінкою послуги бізнесу).
● Більше відвідувань сайту (для підвищення трафіку на будь-який дійсний url).
● Більше повідомлень (для прямої комунікації з потенційними клієнтами у Direct).
Способи визначення аудиторії:
● Автоматичний визначає людей, які схожі на підписників вашої сторінки, та таргетує рекламу на них. Але потрібно пам’ятати, що цей спосіб буде ефективним тільки у випадку вже наявної та активної аудиторії.
● Самостійний потребує налаштування за геопозицією, інтересами, віком та статтю.
Таргетинг є тестуванням, тому пробувати потрібно всі стратегії: запускати одне оголошення на декілька аудиторій, охоплювати широкий сегмент або локальний, відстежувати результати та обирати найефективніший. Саме велика кількість тестувань дає хороші результати.