fbpx
Slow news

Суд скасував нову редакцію українського правопису через позов мами семикласниці

Нові мовні правила діють із травня 2019 року
Альтман Дарина, 28.01.2021

Окружний адміністративний суд міста Києва (ОАСК) скасував постанову уряду №437 “Питання українського правопису” від 22 травня 2019 року, якою було схвалено нову редакцію “Українського правопису”. До внесення змін в Україні діяв правопис 1992 року.

Позов проти нового правопису подала мама семикласниці з Херсона. На її думку, нові правила написання слів є “застарілими та кумедними”.

“Підставою позову було те, що уряд не має права змінювати правопис, оскільки подібне просто не є його компетенцією. Також під час розгляду з’ясувалося, що “мовна комісія” мала суттєві суперечки та не розробляла правопис саме в тій редакції, у якій він був затверджений урядом. Тобто в наш правопис вносилися зміни, фактично, на колінах”, – прокоментував адвокат Дмитро Ільченко

За його словами, рішення має набути чинності після його апеляційного перегляду, якщо Кабінет Міністрів подасть апеляцію.

Нагадаємо, що остаточний текст нової редакції “Українського правопису” було опубліковано на офіційних сайтах Міністерства освіти і науки та Національної академії наук 3 червня 2019 року. Відтоді її рекомендовано застосовувати в усному мовленні й друкованих текстах.

Обкладинка: Олександр Грехов

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень