fbpx
Slow news

Створили бирку для одягу, яка нагадує жертвам насилля не прати речі

Щоб зберегти ДНК-докази
Бондар Каріна, 26.10.2023

Модний лейбл maison blanche у співпраці з Юнгом фон Маттом на Тижні моди в Нью-Йорку представили колекцію, яку присвятили одному з найважливіших доказів у справах про сексуальні злочини — одягу жертви.

Всі бирки на одязі містять спеціальне попередження на бирці.

Ідея колекції полягає у тому, що у більшості випадків виправдувальні вироки ґрунтуються на недостатній кількості доказів. Насамперед тому, що правоохоронні органи не змогли отримати ДНК злочинця. Важливим доказом є одяг жертви, який може містити сліди ДНК злочинця.

Із цієї причини всі речі колекції містять бирку з відповідним застереженням: “Не прати, якщо ви щойно зазнали сексуального насильства”.

Так звана “Бирка проти злочину” містить інформацію про те, як зберегти якомога більше доказів ДНК у разі нападу. Таким чином засновник maison blanche Яннік Замбоні сприяє подальшому розвитку дискусії про те, як суспільство реагує на сексуальне насильство.

“Назва нинішньої колекції має подвійне значення. З одного боку, образи є максимальним вираженням нашої ДНК як модного бренду через фокус на деконструкції та абстракції, а також послідовне зведення до безбарвного білого кольору. А з іншого боку, ми звертаємося до ролі ДНК-доказів у випадку сексуалізованого насильства”, — пояснює Яннік Замбоні.

Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень