Бюро з авторських прав США оприлюднило звіт, у якому визначило свою позицію щодо авторських прав на твори, створені за допомогою штучного інтелекту. У відомстві заявили, що митці можуть претендувати на захист таких робіт, однак лише за умови, що ключову частину створила людина.
Згідно із заявою бюро, чинні закони є достатньо гнучкими для адаптації до новітніх технологій. Митець може отримати авторське право на роботу, якщо ШІ використано як допоміжний інструмент, а людина відіграла вагому роль у створенні цього твору. Наприклад, якщо художник створює колаж, у якому використовує елементи, згенеровані ШІ, то цей колаж може бути захищений авторським правом. Або якщо ШІ лише поліпшував текст чи генерував зображення за вказівками людини — такий твір можна захистити авторським правом. У кожному окремому випадку рішення ухвалюватимуть з урахуванням рівня участі людини та її творчого внеску у створення матеріалу.

Представники бюро з авторських прав США пояснюють, що просто ввести текстовий запит у ШІ-програму (наприклад, написати «згенеруй картину в стилі Ван Гога») недостатньо для отримання авторського права. Також об’єктами авторського права не можуть бути тексти, створені чатботами, адже головна частина процесу належить машині, а не інтелекту людини.
У бюро наголосили, що ключовим чинником у питанні авторського права залишається людська творчість. Включення до захисту матеріалів, у яких домінують елементи, створені ШІ, може суперечити конституційним засадам авторського права, а не сприяти їх реалізації.
