Наприкінці серпня в школі практичних комунікацій Bazilik відбудеться інтенсив від команди MOЗGI Group, яка створює зірок, персональні бренди та яскраві інтегровані маркетеймент-проєкти за участю інфлюєнсерів.
На ньому фахівці з продюсування, піару, комунікацій та креативу розповідатимуть про шлях розвитку бренду артиста чи інфлюєнсера, розвиток його популярності, побудову ефективної PR-кампанії, а також пошук ціннісних колаборацій.
Ми вирішили поспілкуватися з ними напередодні, щоб дізнатися, як команда MOЗGI Group працює з артистами та інфлюєнсерами, які має цінності, на що звертає увагу під час співпраці. У цьому тексті ми розповідаємо про важливість стратегії — які завдання вона закриває в комунікації та навіщо потрібна артисту; обговорюємо зміну контекстів у комунікації під час війни та даємо поради фахівцям, які лише починають співпрацювати з артистом.
Із чого починається робота з артистом у MOЗGI Group?
Загалом роботу з артистом можна розподілити на два види: продюсування та співпраця в межах лейбла.
У випадку продюсування та інвестування завжди повинна відбутися “хімія”. Це коли ти бачиш артиста й закохуєшся в його голос, манеру, енергію, харизму — ти відчуваєш і бачиш, що з ним можна пройти довгий шлях та інвестувати гроші в його карʼєру та розвиток.
Інший шлях — це коли ти бачиш незалежного артиста, який уже пройшов певний шлях. У цьому випадку модель співпраці з ним може бути такою, як в агентстві. Це про вкладання експертизи команди для досягнення певної мети, але це не завжди про вкладання грошей.
На перших етапах ти аналізуєш, до якого формату співпраці ти готовий.
Проте в обох випадках співпраця з артистом чи особистим брендом завжди починається зі стратегії. Важливо донести до артиста, навіщо будувати стратегію та створювати сенси, заради яких він працює. Потім потрібно зрозуміти, що артист несе аудиторії, який його тон спілкування з нею, які пісні виконує, який вигляд хоче мати. І найголовніше питання співпраці: “Куди ми хочемо дійти?”.
Це основне завдання, яке ми повинні пропрацювати на перших етапах.
Зі свого досвіду можу сказати, що цікавіше працювати з тим, хто розуміється на стратегії і усвідомлює, що й навіщо ми робимо, а не йде від релізу до релізу. Але кожен досвід є унікальним — усе залежить від бажання зростати й відкритості до роботи.
Для чого потрібна стратегія у роботі з артистом чи персональним брендом
Серед найважливіших запитань, які потрібно ставити артисту під час розроблення стратегії в межах розвитку його особистого бренду: до якої мети він/вона йде; якої цілі хоче досягти й за який час. Стратегія — це не документ на 100 сторінок, у якому прописано кожен пункт. Це, перш за все, про розуміння своєї мети та каскаду проміжних результатів.
Ніколи не пізно почати працювати над своєю стратегією.
Не можна сказати, що якщо артист працював не за планом — він робив не те. Він міг робити якісь речі без фокусування. А якщо сісти й розібратися, то стратегічний підхід допоможе відсіяти зайве, сфокусуватися і спрямувати максимум зусиль на досягнення своєї мети. Саме про це ми поговоримо під час зустрічі в Bazilik, а також розберемо інструменти та приклади з нашого досвіду.
Що можна порадити фахівцям, які лише розпочинають співпрацю з артистом
Співпраця з новими артистами — це завжди захопливий шлях, на якому потрібно бути максимально зібраним та підготовленим. Насамперед я б радила “пристебнути ремінь безпеки та приготуватися до приємної подорожі”.
Але маю і декілька більш практичних порад:
- Зверніть увагу на ваше спільне: єдність думок та планів, цілей та шляхів їх досягнення. Будуйте стратегію та плани реалізації задуманого.
- Не соромтесь звернутися за порадою й допомогою до команди або ментора.
- Постійно навчайтесь, прокачуйте свої скіли. У цьому допоможуть лекції та курси, як із профільних дисциплін (як наші поточні лекції), так і з суміжних (наприклад, копірайтинг, digital marketing тощо). Знайомтесь з експертами ринку та розширюйте кругозір. І звичайно, намагайтесь здобути якнайбільше практичного досвіду, бо тільки завдяки практиці можна отримати справжнє розуміння всіх тонкощів роботи з артистом.
І найважливіше, як на мене, — не забувайте отримувати задоволення від кожного робочого дня.
Комунікація артиста в соцмережах: навіщо вона потрібна
Артист і персональний бренд обовʼязково повинні розвивати свою присутність у соцмережах. Звісно, для артиста ключовою є творчість. Це те, без чого його карʼєра була б неможливою. Але коли ми починаємо цікавитися тим чи іншим артистом, то хочемо побачити про нього більше. Наприклад, аудиторію кожного співака цікавлять не лише його робота й пісні — поціновувачі артиста хочуть знати, якою ця людина є в реальному житті.
Ми живемо в епоху справжності та діалогу. Люди переживають кризу довіри й перебувають у постійному пошуку чогось справжнього, чогось, чому можна довіряти. Відповідно, довіряємо ми лише тому, що бачимо на власні очі. А постійний діалог зі своєю аудиторією дає змогу передавати відчуття справжнього життя. Саме це задовольняють соцмережі.
Для артиста це інструмент утримання інтересу до себе, а також додаткові можливості для відкриття певних граней себе як персони. Для аудиторії це можливість отримати більше цікавої для себе інформації. Соціальні медіа дають саме такий бенефіт для обох сторін.
І наостанок, ще одна причина, чому артист повинен активно комунікувати в соцмережах. У мене як у піарника є цікаве спостереження: ера пресрелізів давно минула. Раніше “до” або “після” якоїсь важливої події потрібно було одразу писати в медіа та розсилати пресрелізи на пошту. Зараз журналісти звертаються до першоджерела, і саме цим першоджерелом вони вбачають публікації у соціальних мережах, де, крім тексту, є емоції та персона.
Як артисту зберігати актуальність своєї комунікації під час війни
Стеження за контекстом — головна умова збереження актуальної комунікації на сьогодні.
Контекст змінюється дуже швидко, особливо під час війни, коли відбувається багато подій, які впливають на соціум. І розвиваючи особистий бренд, не завжди вдається відстежувати ці зміни, розбиратися в них та використовувати у своїй діяльності.
Серед базових порад для комунікації під час війни я б виокремив такі дві:
По-перше, зараз — час підтримки, і це те, про що обов’язково потрібно говорити. Для правильної роботи й подальшої комунікації потрібно обрати такі ініціативи з підтримки, цінності яких ви будете поділяти і завдяки яким зможете зробити найбільший внесок.
Друге — це вміння бути відкритими до людей. Відкритість — це наша характерна риса, яку українська нація використовувала завжди. Відкрита комунікація підтримує людей, дає змогу швидко зчитувати інформацію і цінності особистості. Окремий напрям — гумор, він підтримує якнайкраще. Ми бачимо сотні мемів, пісень і прикладів іншого контенту, що спрямований на підтримку психологічного стану людей.
Ще більше порад, кейсів, прикладів ви отримаєте на наших лекціях. А поки не забуваймо про щоденний контекст і події, які відбуваються в Україні та світі. І продовжуємо вірити в нашу перемогу!