В Україні стартувала нова екологічна ініціатива, що поєднує відповідальне споживання та підтримку сталого виробництва. До 18 травня український бренд Bagland у партнерстві з проєктом «Україна без сміття» проводить акцію — передай стару валізу на переробку та отримай знижку на нову.
У межах акції всі охочі можуть принести або надіслати старий дорожній аксесуар до офісу Bagland. В обмін на це учасники отримують 15% знижки на нову валізу бренду — виготовлену з використанням перероблених матеріалів. Знижка діятиме протягом місяця з моменту її активації та поширюється на всі моделі валіз на сайті компанії.
Ініціатори проєкту розповіли, що старі валізи надходять на сортувальну станцію «Україна без сміття». Там їх розбирають: пластикові частини подрібнюють і перетворюють на гранули, які згодом можуть стати сировиною для нових виробів. Компоненти, що не підлягають переробці, утилізують без шкоди довкіллю. Таким чином жодна валіза не потрапляє на сміттєзвалище.
Засновниця «України без сміття» Євгенія Аратовська наголошує, що відповідальність за річ має починатися ще до моменту її придбання: «Ми хочемо, щоб відповідальність за речі починалася не в момент покупки, а ще до цього – з усвідомлення, куди подінеться річ після використання».
Чому це важливо?
У пресслужбі проєкту розповіли, що ініціатива має кілька практичних переваг. По-перше, валізи складаються з матеріалів, які придатні до вторинної переробки, зокрема пластику й металевих компонентів. Їх повторне використання зменшує потребу у виробництві нової сировини. По-друге, переробка таких виробів сприяє скороченню обсягів пластикових відходів, що накопичуються на полігонах і можуть зберігатися там десятиліттями. Крім того, ініціатива підтримує українських виробників, які впроваджують сталі підходи у виробництві, зокрема використання вторинних матеріалів.
Щоб узяти участь в екоакції, потрібно надіслати поштою або особисто передати стару валізу за адресою: м. Київ, вул. Олени Теліги, 4. Усі логістичні витрати, пов’язані з пересиланням валіз, компенсує Bagland. Детальні умови можна дізнатися, звернувшись у директ бренду або за телефоном +380503030384.
Раніше ми писали, що «України без сміття» створила екогру про сортування відходів