fbpx
Slow news

Соціологи з’ясували, як українці пов’язують між собою мову та патріотизм

Думки респондентів щодо цього питання розділились майже навпіл
Бондар Каріна, 21.04.2023

Компанія Active Group провела соціологічне дослідження й зібрала думки українців щодо тези “людина є патріотом тієї країни, мовою якої вона спілкується зі своїми дітьми”.

Результати розділились майже навпіл: не згодні із цією думкою 46,5% респондентів, згодні – 44%.

Про те, що мова є обов’язковою ознакою патріотизму в усіх випадках, сказали 25,5% опитаних. 28% українців вважають, що спілкування українською мовою є ознакою патріотизму в деяких випадках. Натомість 42,3% респондентів дотримуються думки, що мова й патріотизм жодним чином не пов’язані. Не визначились із відповіддю 4,2%.

Також українців запитали, чи погоджуються вони із твердженням про те, що “людина є патріотом тієї країни, мовою якої вона спілкується зі своїми дітьми”. З’ясувалось, що 15,8% опитаних повністю згодні із наведеною тезою, тоді як 28,2% відповіли, що “скоріше згодні”. 19% респондентів скоріше не згодні, а 27,4% категорично не згодні із твердженням. 9,5% опитаних складно відповісти на це запитання. Тобто загалом із твердженням повністю чи частково погодились 44% респондентів, а не погодились – 46, 5%.

Коли йдеться про мову й патріотизм у контексті військових, відповіді респондентів різко змінюються. Українського військового, який спілкується російською мовою, патріотом назвали 83,8% опитаних, водночас 7,8% опитаних дотримуються протилежної думки.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень