fbpx
Slow news

Соціальний проєкт «Жінка-Воїн насамперед Жінка» від Anabel Arto та Діани Андруник

“Тендітна врода має велику силу”
Данилюк Даяна, 14.10.2020

14 жовтня держава святкує День захисника України. До цього свята український бренд Anabel Arto разом із фотографкою Діаною Андруник ініціювали соціальний проєкт «Жінка-Воїн насамперед Жінка». 

Героїнями стали чинні військові жінки та ветеранки війни зі спілки «Жіночий Ветеранський Рух». Мета проєкту — привернути увагу суспільства до жінок-воїнів, які разом із чоловіками виконують військові обов’язки, але часто залишаються без уваги. 

Ми поспілкувалися зі співавторкою проєкту Діаною Андруник, яка раніше презентувала власний соціальний проєкт про жінок з інвалідністю «Не така, як інші, вона».


Діана Андруник

Ми разом з командою та брендом Anabel Arto хотіли показати, якою насправді є жінка-воїн. Для мене важливо, що цей проєкт не просто про гарні фотографії, а й несе в собі соціальний меседж.

Дівчат для зйомки відбирала голова Спілки ветеранів України Адріана. Вона надіслала мені список з 12 імен. Прочитавши всі історії, я почала говорити з героїнями і морально готувати їх. На соціальних проєктах я ніколи не працюю з людьми, яких особисто не знаю. Тому що потрібно знати, що можна показати, де межа в кожної людини, а наші героїні ніколи не мали досвіду зйомки в білизні. Це виявився абсолютний метч. Для мене як авторки було дуже важливо відчувати хімію на знімальному майданчику.

Після зйомок я показала кадри своїй колезі й отримала від неї коментар: “Ого, навіть такі жінки знімаються”. Вона мала на увазі жінок-військових. Ця фраза дала мені розуміння, що я потрапила в нерв. І ще раз нагадала, що навіть жінки, які давно працюють на “чоловічих” посадах у нашому патріархальному суспільстві, досі дико сприймають посаду жінки-саперки чи генералки.

Для мене, першої глядачки проєкту, жінки-воїни постали як захисниці, які стоять на варті мого сну і спокою. Війна, яка давно відбувається в нашій країні, у цей момент стала дуже відчутною. І цей проєкт якраз показує, що тендітна врода має велику силу.

Зараз сполучення “жінка-воїн” має багато як позитивних, так і негативних коментарів у соціумі. Коли запускаєш соціальний проєкт, завжди потрібно пам’ятати про людей, які поділяться своєю експертною думкою.

Як авторка я, звичайно, запам’ятала більше негативних коментарів, які несуться під постом бренду Anabel Arto. Вони ж і надихають мене на створення соціальних проєктів, які показують, що жіноче тіло — це жіноче діло. Моя мета — показувати не жінок із глянцю, а увіковічувати вроду в історії і давати старт новим стандартам краси, які не мають меж. 

І якщо мої роботи викликали в когось такі емоції, значить, я працюю в правильному напрямі. 


Презентація проєкту відбулася 14 жовтня в онлайн-форматі та на вітринах бутиків Anabel Arto. Протягом 14-21 жовтня офлайн-виставка буде доступна в київських бутиках торгових центрів “Гулівер” та River Mall.

Раніше ми писали про соціальний проєкт «Не така, як інші, вона».

Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень