fbpx
Slow news

Скульптуру Маленького Принца повернули на Пейзажну алею

Замість зламаної вандалами руки фігура тепер має біонічний протез
Кірста Олена, 02.12.2024

Скульптуру Маленького Принца, одного із символів Пейзажної алеї в Києві, повернули на її звичне місце після двох років реставрації. Тепер герой мозаїчної композиції має біонічний протез замість правої руки, що була втрачена внаслідок вуличного вандалізму.

 

Ідея встановлення протеза виникла в межах проєкту «Тримай мою руку». Ця ініціатива покликана підтримати людей, які втратили кінцівки через війну, а також привернути увагу до теми інклюзивності.
У 2022 році вандали зламали руку Маленького Принца. Скульптура, яку створив Костянтин Скритуцький, простояла пошкодженою два роки, поки її не відправили на реставрацію. Біонічний протез став не лише практичним рішенням, а й потужним художнім образом.
 
«Поява скульптури Маленького Принца з протезованою рукою у публічному просторі в центрі Києва — це наші мистецькі слова про розуміння, про руйнування бар’єрів між “нами” й тими, кого суспільство часом несправедливо маркує як “інших”», — розповів у себе в інстаграмі автор скульптури Костянтин Скритуцький.
Скульптор зазначив, що повернення оновленого Маленького Принца в центр Києва — це не лише жест реставрації, а й мистецьке звернення до суспільства. Протезована рука стала символом боротьби з бар’єрами, які часто виникають між суспільством та людьми з інвалідністю.
 
 
 
 
 
«Повернення скульптури — це маніфестація внутрішньої сили, краси та цінностей, які символізує Маленький Принц. “Найголовнішого очима не побачиш” — саме так. Але іноді на це найголовніше потрібно вказати. Протезована рука Маленького Принца стає матеріальним нагадуванням всім нам, що втрати і травми можуть вразити наші тіла. Але це наш вибір — залишатися людьми попри все, що трапилося з нами, з іншими людьми, з Маленьким Принцем. Він пройшов непростий шлях, але він лишився собою: турботливим, щирим, спостережливим, мудрим», — додає скульптор.
Читайте також у рубриці Slow news
В Україні запрацювала платформа для боротьби з російським ПЗ
Вона пропонує українські альтернативи та сприяє формуванню безпечного цифрового середовища в Україні
У Києві встановили інсталяцію I’m Fine
Її створили з простріляних антен, перебитих кабелів і пошкоджених внаслідок російських обстрілів мікросхем
Українською мовою видадуть книгу про жінок, які шили одяг в Аушвіці
Це історії 25 кравчинь, яким вдалося вижити в концтаборі завдяки таланту шити
Росіяни пропонують гроші за критику української гри S.T.A.L.K.E.R. 2
Проплачені коментарі поширюють у телеграмі, Steam і тіктоці
«Повернись живим» та M-TAC створили лімітовану колекцію картатих сорочок
Виторг спрямують на підтримку діяльності фонду
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень