fbpx
Slow news

“Сіль для моря”: українська режисерка зняла фільм про булінг

Картина розповідає історію 14-річної дівчини, яка стала об’єктом цькування
Царук Максим, 16.02.2021

12 лютого вийшов трейлер короткометражної драми про булінг українського виробництва “Сіль для моря”. Це дебютна стрічка режисерки Сніжани Гусаревич, що була створена за підтримки Держкіно.

Основою сюжету фільму стала книга львівської письменниці Анастасії Нікуліної “Сіль для моря, або Білий Кит”. Стрічка розповідає про життя 14-річної дівчини Лізи, яка стала жертвою цькування з боку однолітків, через що втратила сенс життя.

За словами авторів, головна мета картини — показати підліткам, що вони не самотні та з булінгом можна впоратись, якщо не мовчати про нього.

“У 2017 році в інтернеті я побачила жорстоке відео, де група дівчат-підлітків намагалася повісити іншу. Річ була лише в тому, що кривдницям не сподобалися її слова. Це відео шокувало мене. Я не розуміла, чому в українській культурі так мало про це говорять. Я вирішила знімати кіно на цю тему і довго шукала першоджерело в українській літературі. Перед тим як почати писати сценарій, я поспілкувалась із десятьма підлітками віком 9–16 років. Більшість із них зазнали булінгу. Одна з них — моя дитина”, — говорить режисерка стрічки Сніжана Гусаревич.

Над фільмом працювала жіноча знімальна група, а головні ролі виконали Анна Жураківська, Олександр Іванов, Ніна Макарчук, Данило Каменський, Анна Іванова, Арсеній Марков, Тетяна Скляр та Олеся Надєєва.

Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень