fbpx
Slow news

Школяр зі Львова створив LEGO-фільм про Василя Стуса

Він сам написав сценарій, змонтував відео та озвучив його за допомогою штучного інтелекту
Кірста Олена, 05.11.2025

У Львові 14-річний школяр Олесь Ворона зняв короткометражний LEGO-фільм Human. Stus, присвячений українському поету й дисиденту Василю Стусу.

Школяр зі Львова створив LEGO-фільм про Василя Стуса.
Фото: Львівська міська рада

Робота над фільмом тривала чотири місяці, було відзнято понад 4000 кадрів. Про створення стрічки хлопець розповів у своїх соцмережах. Він самостійно написав сценарій, зняв і змонтував фільм, озвучив його за допомогою штучного інтелекту, а також зробив переклад англійською, щоб історія про Василя Стуса стала доступною глядачам у різних країнах.

«Радянський Союз робив усе, щоб зламати Стуса, але він не здався. Він мав кохану дружину, сина, батьків (їх він мав четверо, як любив казати). Але він був українцем — українцем, який хотів творити про Україну і для України. Це було заборонено», — зазначив творець стрічки.

Школяр зі Львова створив LEGO-фільм про Василя Стуса
Фото: Львівська міська рада

За словами Олеся, історія поета для нього — приклад людини, яка не могла мовчати. Хлопець нагадав, що Василь Стус пройшов через каральну психіатрію, так звані психлікарні, де катували тих, хто був незручним для системи, витримав побиття у камері-одиночці та довгу розлуку з родиною.

«Зараз історія повторюється. Але навіть у найважчих умовах Стус у листах до родини закликав залишатися добрими. До всіх і до всього. Бути свічкою в темряві. І сміливими. Бо світ потребує сміливих і добрих людей. Як сам Василь Стус», — додав Олесь Ворона.

Школяр зі Львова створив LEGO-фільм про Василя Стуса
Фото: facebook/Oles Vorona
Читайте також у рубриці Slow news
На ВДНГ відбудеться другий «Фестиваль кар’єри»
Облаштують стенди роботодавців, освітні зони, «Кар’єрне кафе» та проведуть експрес-співбесіди
«єМузей» створив аудіогіди для Києво-Печерської лаври та Софії Київської
Один із проєктів адаптовано жестовою мовою, а інший озвучила Наталія Сумська
У мережі «Будинок іграшок» вперше з’явився асортимент pet-іграшок
Ініціатива продовжує кампанію про відповідальне ставлення до тварин
В Україні провели новий зріз стану PR і маркетингу
LOOQME, Promodo і MMR представлять результати опитування фахівців
«Сенс» і «Клуб Добродіїв» представили альтернативні дитячі обкладинки до класичних книжок
У межах проєкту «Слово дітям» через малюнки, роздуми й нотатки учасники передали свої враження від ​​української та світової класики
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень