Соціологічна група “Рейтинг” провела дослідження, у якому з’ясувала уявлення українців про патріотизм, ставлення до мови, бачення майбутнього України.
Рідна мова та мова спілкування
За результатами опитування, майже 60% респондентів зазвичай спілкуються вдома українською, приблизно 30% — українською та російською, лише 9% — російською.
Для 82% опитаних українська мова є рідною, для 16% такою є російська. ВПО і біженці, які перебувають за кордоном, частіше використовують обидві мови для спілкування або говорять російською. Водночас понад 70% ВПО і біженців вважають рідною українську.
Патріотизм
На запитання, що вважають ознаками патріотизму, більшість опитаних обрала варіанти “донатити й волонтерити” (46%) та “розмовляти українською мовою” (45%). Близько третини віднесли до патріотизму “служити на фронті”, “залишатися в Україні”, “працювати і вести бізнес під час війни в України”.
Варіанти “купувати українські товари, “споживати український контент”, “займатися громадською діяльністю” обрали 9-14% опитаних. “Ходити в українську церкву” – 6%, “знати слова гімну” – 4%, “носити українську символіку” – 3%.
чинники об’єднання та роз’єднання
Перемога ЗСУ (65%), відбудова (49%) та допомога одне одному (40%) можуть найбільше об’єднати українців. Економічне зростання є об’єднавчим чинником для 30% опитаних, мова – 25%, вступ до ЄС/НАТО – 20%, єдність політиків – 15%, культура – 13%, історія – 9%, повернення біженців і релігія – по 4%, спортивні перемоги – 1%.
Ставлення до окремих груп та категорій населення
85% українців мають тепле ставлення до внутрішньо переміщених осіб, ще 10% – мають нейтральне ставлення, холодне ставлення мають лише 5%.
З повним дослідженням можна ознайомитися за посиланням.