9 років тому інстаграм був майданчиком для миттєвого фото, єдиним доступним функціоналом якого було опублікувати зображення і накласти на нього фільтри. Тепер інстаграм оновлюється ледь не щодня. Ми зібрали для вас ключові оновлення, що з’явились цього місяця.
1. Чорний інтерфейс
Традиційно світлий фон додатку можна змінити на темний через налаштування смартфону (пункт “Дисплей та яскравість”). Новий чорний інтерфейс інтегрований з iOS 13 та Android 9. До фону доведеться певний час звикати, але завдяки оновленню зменшується навантаження на зір у темряві. Крім того, чорний інтерфейс дозволяє економити заряд телефону на смартфонах з OLED-дисплеями. Їх особливість у тому, що кожен піксель вимагає окремої підсвітки, а чим він темніший, тим менше енергії потрібно.
2. Вкладка “Підписки” (“Following”) зникла
Раніше вона дозволяла слідкувати за активністю: лайками та коментарями тих, на кого ви підписані. Тепер під іконкою “серця” юзери зможуть побачити лише власну активність. Також в цьому розділі з’явився окремий рядок — відмітки в сторіз. Там можна побачити усі історії, на яких наразі є активне посилання на профіль.
3. Інтерфейс stories змінився
У ньому з’явився режим “створення”. У цьому режимі можна створити: текст на кольоровому фоні, опитування, питання, тести, переглянути сторіз річної і більше давнини, додати зворотній відлік часу, а будь-яку з Gif тепер можна використовувати, як фон для історій. Більшість із цих режимів залишилися доступними також через панель наліпок у stories.
4. Випустили окремий месенджер “Threads” для обміну миттєвими повідомленнями з камери
У додатку можна відправляти повноекранні вертикальні зображення та відео юзерам з переліку своїх найближчих друзів. Також можна буде ділитися геолокацією, рівнем заряду батареї, виставляти свій “статус” на даний момент – у спортзалі, у русі, прокрастиную тощо. Сумні новини для інстаграму — за перший тиждень виходу додатку його завантажили лише 220 000 користувачів.
5. Нагадування користувачам інстаграму про запуск нових продуктів через Instagram Shopping
Наразі тестується функція, що дозволить брендам, які продають товари через інстаграм, ефективніше вибудувати цей канал комунікації. За попередніми даними, користувачі мають розмістити стікер продукту в stories, а хештег – у стрічці, і відслідковувати, коли вийде новий товар, щоб придбати його першими. Поки що така функція доступна лише в США для декількох брендів: Mac, Nars, Warby Parker і Ray-Ban.
Думка експерта
“Ще не всі оговтались від хвилі масок, які в серпні стали доступні всім юзерам, як вже знову несеться купа оновлень. Я звикла до чорного інтерфейсу, не звикла до Threads, у захваті від окремо виділених відміток в сторіз (дуже зручно користуватися, особливо після якогось публічного виступу, коли багато людей відмітили) та трохи збентежена інформацією про те, що напередодні виборів 2020 в США, в Instagram та Facebook запроваджують фактчекінг. Кажуть, що тепер весь контент, що потраплятиме в стрічку, перевірятиметься незалежними агенціями з перевірки фактів. І якщо контент визнаватимуть хоча б частково неправдивим, його вірусне охоплення буде обмежено, а в стрічці він закриватиметься спойлером “False information”. Чи є це тіньовим баном для юзерів?
Керівник Instagram Адам Мосері у п’ятничній рубриці відповідей на питання юзерів у своєму профілі сказав, що в інстаграмі немає і ніколи не було тіньового бану. Так само, як і версії додатку для iPad. Але особисто я, понад усе, чекаю на можливість просто робити абзаци, не застосовуючи сторонніх засобів”.