fbpx
Slow news

Сергія Жадана номінували на Нобелівську премію з літератури

Це ініціатива Комітету літературознавчих наук Польської академії наук
Мар'яна Хемій, 14.03.2022

Комітет літературознавчих наук Польської академії наук номінував українського письменника Сергія Жадана на Нобелівську премію з літератури. Про це йдеться у зверненні, яке опублікували на сайті комітету.

“Жадан — один із найвидатніших поетів України, чудовий прозаїк, перекладений і нагороджений у світі, — на нашу думку, лавреат Нобелівської премії. Його голос як поета вже багато років має особливе значення для українців. Вільна Україна значною мірою говорить і думає словами Жадана, уважно їх слухає. Сьогодні поет у своєму Харкові. І він бореться”, — ідеться у зверненні.

Водночас польський портал Booklips, присвячений літературі, висловив сумнів щодо дієвості такого кроку:

“Складно оцінити, чи рішення Комітету наук про літературу Польської академії наук не буде тільки символічним жестом. Якби Шведська академія вирішила розглянути кандидатуру українського письменника й нагородила його, то була би змушена порушити правила надсилання заявок — як відомо, заявки приймають до 31 січня. Якщо ж кандидатуру Жадана розглядатимуть наступного року, то це теж вимагає порушення певних правил, оскільки процедура розгляду кандидатів є довгою та проходить декілька етапів. Однак не можна виключати, що Шведська академія вирішить вдатися в цій ситуації до надзвичайних кроків”.

Сергій Жадан — український письменник, перекладач, громадський діяч, волонтер, фронтмен музичних гуртів. Лавреат премій імені Василя Стуса, неодноразовий переможець “Книги року BBC” (зокрема, його роман “Ворошиловград” переміг у номінації “Найкраща книга десятиліття”), літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського, нагороди Центральної Європи Angelus, нагороди “Мости Берліна”, премії Дерека Волкотта та інших. Його книжки перекладені 16 мовами.

Комітет літературознавчих наук Польської академії наук засудив збройний напад росії на Україну й наголосив, що немає жодного виправдання агресивним діям кремля проти українського народу та держави.

“У військовому кошмарі, влаштованому кремлем, ми стоїмо на стороні вільної України. Надія підказує нам, що українці врешті-решт відіб’ють агресію. Нехай це відбудеться якнайшвидше”, – пишуть на сайті Польської академії наук.

Читайте також у рубриці Slow news
Українці ще більше донатять на тлі втоми від невизначеної тривалості війни 
Gradus Research опублікували дослідження до 2-ї річниці повномасштабного вторгнення
В Україні створили відео виключно за допомогою нейромереж
У відео закликають українців до єдності на шляху до Перемоги
PUMA запустила спортивну колекцію, обличчями якої стали українські олімпійські призери
У рекламній кампанії — Ярослава Магучіх та Михайло Романчук
60% компаній мають вакансії, під час закриття яких віддають перевагу ветеранам, — дослідження 
36% компаній готові виділяти фінанси для організації працевлаштування ветеранів
UNITED24, monobank, Стерненко та Лаченков запустили збір на 35 морських дронів
За внесок від 100 гривень можна виграти одну з 35 карток зі 100 000 гривень
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень