fbpx
Slow news

Сергія Жадана номінували на Нобелівську премію з літератури

Це ініціатива Комітету літературознавчих наук Польської академії наук
Мар'яна Хемій, 14.03.2022

Комітет літературознавчих наук Польської академії наук номінував українського письменника Сергія Жадана на Нобелівську премію з літератури. Про це йдеться у зверненні, яке опублікували на сайті комітету.

“Жадан — один із найвидатніших поетів України, чудовий прозаїк, перекладений і нагороджений у світі, — на нашу думку, лавреат Нобелівської премії. Його голос як поета вже багато років має особливе значення для українців. Вільна Україна значною мірою говорить і думає словами Жадана, уважно їх слухає. Сьогодні поет у своєму Харкові. І він бореться”, — ідеться у зверненні.

Водночас польський портал Booklips, присвячений літературі, висловив сумнів щодо дієвості такого кроку:

“Складно оцінити, чи рішення Комітету наук про літературу Польської академії наук не буде тільки символічним жестом. Якби Шведська академія вирішила розглянути кандидатуру українського письменника й нагородила його, то була би змушена порушити правила надсилання заявок — як відомо, заявки приймають до 31 січня. Якщо ж кандидатуру Жадана розглядатимуть наступного року, то це теж вимагає порушення певних правил, оскільки процедура розгляду кандидатів є довгою та проходить декілька етапів. Однак не можна виключати, що Шведська академія вирішить вдатися в цій ситуації до надзвичайних кроків”.

Сергій Жадан — український письменник, перекладач, громадський діяч, волонтер, фронтмен музичних гуртів. Лавреат премій імені Василя Стуса, неодноразовий переможець “Книги року BBC” (зокрема, його роман “Ворошиловград” переміг у номінації “Найкраща книга десятиліття”), літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського, нагороди Центральної Європи Angelus, нагороди “Мости Берліна”, премії Дерека Волкотта та інших. Його книжки перекладені 16 мовами.

Комітет літературознавчих наук Польської академії наук засудив збройний напад росії на Україну й наголосив, що немає жодного виправдання агресивним діям кремля проти українського народу та держави.

“У військовому кошмарі, влаштованому кремлем, ми стоїмо на стороні вільної України. Надія підказує нам, що українці врешті-решт відіб’ють агресію. Нехай це відбудеться якнайшвидше”, – пишуть на сайті Польської академії наук.

Читайте також у рубриці Slow news
50% фінансових застосунків в Україні є російськими, — дослідження
Розробники створили пам’ятку, що допоможе їх розпізнати
Запустили платформу, що добирає музику під настрій користувача
Вона обере п’ять варіантів музичних треків з посиланнями на Spotify та Apple Music
ЮНЕСКО запускає ініціативу для українських музейників
Навчатимуть стратегій захисту культурних цінностей в умовах війни
Prometheus запускає 600 стипендій на IT-навчання
Вони передбачені для мешканців прифронтових та звільнених територій
Українські художники запустили проєкт, щоб зібрати кошти для благодійного фонду
Митці розігрують свої картини за донат
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень