Компанія Poster у новому дослідженні проаналізувала показники українських закладів громадського харчування за сім місяців 2026 року та з’ясувала, як за цей період змінилися виручка, відвідуваність і середній чек.
Українські заклади громадського харчування за сім місяців 2026 року збільшили виручку на 3% проти аналогічного періоду 2025-го. Водночас кількість відвідувань зменшилася на 14%. Середній чек за цей період зріс на 17%. Про це свідчить дослідження української компанії з автоматизації закладів та магазинів Poster.
Дослідження базується на неперсоналізованій агрегованій статистиці даних продажів Poster. До когорти увійшли 11 555 закладів громадського харчування всіх типів із усіх регіонів України, які працювали протягом усього періоду дослідження. Для порівняння взяли показники виручки, відвідуваності та середнього чека за січень-липень 2026 року та аналогічний період 2025-го.
За перші сім місяців 2026 року заклади збільшили виручку на 3% проти січня-липня минулого року. Водночас кількість відвідувань скоротилася на 14%. Таким чином, збільшення виручки не пов’язане зі зростанням відвідуваності. Заклади отримують більшу виручку за меншої кількості відвідувачів. Основним чинником, який компенсував скорочення потоку гостей, стало збільшення середнього чека.
За сім місяців 2026 року середній чек зріс на 17% проти аналогічного періоду 2025-го. У Poster пов’язують це з переглядом цін через збільшення собівартості, зокрема подорожчання продуктів, зарплат, оренди, комунальних послуг і логістики.
Микита Силін, бренд-шеф і співвласник азійського бістро «Кицюня» та азійського бару з їжею «Зірочка», розповів про ситуацію у своїх закладах.
«Якщо говорити про “Кицюню“, то в цілому я не бачу нічого катастрофічного. Весна була дуже хорошою — після важкої зими люди нарешті більше виходили з дому. У червні ми побачили спад приблизно на 18–20%, і, схоже, липень також був трохи слабшим за травень. Водночас, якщо порівняти з минулим роком, наш виторг зріс, а візуально гостей стало навіть більше. Але я б не переносив ці спостереження на весь ринок, адже це дані лише одного закладу. Тут також важливо враховувати зростання цін та інфляцію: збільшення виторгу необов’язково означає, що бізнес став заробляти більше в реальному вимірі. Середній чек зростає, зокрема, через здорожчання продуктів та інших витрат», — зазначив Силін.
Він також зауважив, що наразі не бачить катастрофічної ситуації на ринку.
«Я не бачу зараз якоїсь катастрофи на ринку. Так, він змінюється, і це ринок воєнного часу, але я не вірю, що ресторанний бізнес в Україні вмирає чи може зникнути. Навіть якщо взимку ситуація буде складнішою, будемо на багатті готувати кашу, так що заходьте на гарячий куліш взимку», — сказав Микита Силін.
Poster — українська компанія з автоматизації закладів і магазинів та POS-система, яка створює екосистему для закладів громадського харчування та магазинів. До неї входять каса, ПРРО, фінанси, QR-меню та оплати, мобільний офіціант, застосунок для власника, а також маркет застосунків та інтеграцій.
Раніше ми писали, що Poster представила ШІ-застосунок для швидкого оброблення накладних у закладах