fbpx
Slow news

Серед головних трендів Instagram у 2023 році — DIY-одяг, заробіток і романтичні знайомства в соцмережах

Покоління Z займається активізмом і піклується про навколишнє середовище
Мачулка Ангеліна, 29.12.2022

Instagram визначив головні тренди 2023 року на своїй платформі.

Під час дослідження звертали увагу саме на користувацькі схильності покоління Z. За словами опитаної молоді, вони характеризують прийдешній 2023 рік трьома поняттями: “зцілення”, “сповненість енергією” та “енергія головного персонажа” (Healing, Energized, and Main Character Energy).

Усього Instagram передбачив дев’ять трендів, яких дотримуватиметься молодь у соцмережі наступного року:

 Перероблення, повторне використання, реконструкція

Молодь звертає увагу на DIY-одяг, перешивання або купівлю речей у секонд-хенді. Головна причина цього — занепокоєність щодо забруднення довкілля та зростання цін буквально на все. До того ж редизайн одягу власноруч розвиває творчість.

 Діяти й ухвалювати рішення

Gen Z — покоління, яке живе активізмом, тому в 2023 році молодь активно підтримуватиме грішми улюблені ініціативи й рухи, купуватиме продукцію в них і буде донатити. Крім цього, користувачі цікавляться політикою та всіляко намагаються донести свій голос до верхівки влади. 75% опитаних хочуть підписатися на креатора з інвалідністю.

 Клімат і виразний макіяж

Молодь усе частіше почала виражати свій внутрішній світ через яскравий і своєрідний макіяж, але вона все ще продовжує звертати увагу на вплив навколишнього середовища на свою шкіру. Через це Gen Z купує таку косметику, яка допоможе захиститися від небезпечних сонячних променів, забрудненої води й повітря.

 Освоєння метавсесвіту

Привабливість метавсесвіту для молоді в тому, що на цій платформі вона може створити абсолютно новий світ, де цінуватиметься індивідуальність і рівність. Наприклад, 67% опитаних молодих користувачів заявили, що хочуть бачити більше варіантів форм тіл, кольорів шкіри й одягу для своїх аватарів.

До того ж за допомогою штучного інтелекту покоління Z прагне створювати нові витвори у сфери краси та моди.

 Фінансовий ренесанс

Близько двох третин опитаних наступного року планують заробляти в Instagram або монетизувати свій проєкт. Водночас не йдеться про створення контенту як основну роботу.

Більше 85% планують опанувати нові навички у 2023 році, а 10% хочуть навчитися керувати своїми фінансами. 

 Цікавість до інших культур, а головне — до їжі

Покоління Z любить ознайомлюватись із чужою культурою за допомогою її страв. 68% опитаних схильні куштувати непритаманну для себе їжу після того, як побачать її в соцмережі.

 Важливість спільноти й включеності в неї всіх фанатів креатора

Gen Z охоче переходить з віртуальної площини спілкування зі своїм улюбленим креатором до офлайн-зустрічей. Наприклад, на спеціальних конвенціях або meet and greet. 

Також фанати очікують, що творці контенту не обмежаться лише одним форматом. До прикладу, у 2023 році 40% респондентів хочуть почути подкаст від свого улюбленого контент-мейкера.

 Повернення до рейвів і поширення музики з усього світу

Рейви дають відчуття присутності в моменті та відпускання всього поганого — 68% покоління Z хоче наступного року побувати на рейві. Також зростає популярність не англомовної музики — молодь хоче слухати композиції з усього світу, особливо популярних зараз K-pop і латиноамериканських виконавців.

 Романтичні знайомства в соцмережах

Більше половини користувачів соцмереж покоління Z почуваються комфортніше, коли перебувають щирими онлайн й у повідомленнях, ніж особисто.

У соцмережах люди сміливіше роблять перший крок, пишучи повідомлення. До того ж майже половині респондентів подобається, коли замість першого повідомлення їм надсилають мем. Проте варто бути обережними — деяких різні смаки в мемах можуть, навпаки, відштовхнути.

А ще Gen Z люблять астрологію та вірять у вплив зірок і планет на особисте життя. Майже половина опитаних не зустрічалася б із людиною, чий знак зодіаку не підходить їхньому.

Читайте також у рубриці Slow news
Промо
В Україні створили англомовний кемп для дорослих
Ukraїner створив ютуб-проєкт на військову тематику
У ньому розповідатимуть про українських ветеранів та їх адаптацію до цивільного життя
MEGOGO розпочинає прийом заявок на щорічну аудіопремію для подкастерів «Слушно»
Мета — зібрати найактуальніші подкасти й стимулювати їх розвиток від виробництва до дистрибуції
Проєкт Deocоupage в колаборацї з митцями випустив колекційне вино
Їхня мета — зібрати кошти для реабілітації українських військових
Проєкт «Викрадене мистецтво…» оживив ще одну картину, вкрадену росіянами з Херсонського музею
На полотні художника Миколи Писанка зображені кавуни
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень