fbpx
Slow news

Росіянам знову дозволили користуватися Facebook та Instagram

Але ці соцмережі досі заблоковані
Мар'яна Хемій, 28.03.2022

У рішенні російського суду про визнання компанії Meta екстремістською йдеться, що використання самих соцмереж росіянами не є правопорушенням. Про це йдеться в мотивувальній частині рішення суду.

Що постановив суд:

  • Під виглядом комерційної діяльності з реалізації продуктів — соцмереж Facebook та Instagram — Meta Platforms Inc. поширює у рф матеріали, які містять заклики до здійснення насильницьких дій екстремістського характеру щодо громадян рф, порушує права громадян, несе в собі загрозу конституційному ладу рф.
  • Meta перебуває в контакті з урядом України. На його прохання обмежено доступ до кількох акаунтів в Україні, зокрема тих, що належать деяким російським державним ЗМІ.
  • Мета визнана у рф екстремістською в частині розміщення, розповсюдження та неприйняття заходів щодо блокування “закликів до насильства над росіянами, а також зміни основ конституційного ладу”.

Разом з тим суд зазначає, що заборона в рф продуктів Meta (Facebook та Instagram) не обмежує дій фізичних та юридичних осіб у їх використанні.

  • На WhatsApp заборони не поширюються.

Раніше Роскомнадзор ухвалив рішення про блокування доступу до мережі Facebook у росії. 21 березня Тверський суд москви заборонив у росії Facebook та Instagram за екстремістську діяльність.

11 березня генпрокуратура рф попросила обмежити доступ до Instagram та звернулася до суду, щоб визнати Meta екстремістською організацією. За кілька годин після звернення Роскомнадзор заявив, що заблокує Instagram.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень