fbpx
Slow news

Роботи українських митців представлять у паризькому Центрі Помпіду

До постійної колекції увійде понад 200 картин та фотографій
Царук Максим, 22.02.2021

У паризькому Національному центрі мистецтва і культури імені Жоржа Помпіду створять постійну виставку сучасного українського мистецтва, до якої увійде понад 200 робіт. Вона відбудеться завдяки ініціативі Українського клубу колекціонерів сучасного мистецтва.

Перемовини щодо включення робіт українських митців до колекції Центру велись упродовж двох років. До ініціативи за цей час долучилось ще кілька колекціонерів та культурних діячів.

До колекції увійде 130 знімків представників Харківської школи фотографії 1970–2010-х років: Віктора та Сергія Кочетових, Олега Мальованого, Євгенія Павлова, Романа П’ятковки, Юрія Рупіна, Сергія Солонського, Олександра Супруна та групи «Шило» (Сергій Лебединський, Владислав Краснощок, Вадим Трикоз).

Також у Центрі представлять роботи херсонського художника Станіслава Волязловського та одеських митців: Олега Соколова, Сергія Ануфрієва, Олександра Ройтбурда, Володимира Наумця, Леоніда Войцехова, Віктора Ратушного та Олександра Шевчука.

“Початкові погляди й очікування закордонних колег були значно скореговані після знайомства з сучасним мистецтвом Одеси. Директор Центру Бернар Блістен і куратор Ніколя Луччі-Гутніков були вражені творчістю Олега Соколова, що випередила свій час, а також глибиною і тонкістю акцій Володимира Наумця, сучасним переосмисленням класики світового авангардного кіно у відеоарті Олександра Ройтбурда”, — говорить Семен Кантор, директор Музею сучасного мистецтва Одеси.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень