fbpx
Slow news

Режисера Сергія Лозницю виключили з Української кіноакадемії

Через його політику космополітизму й участь у фестивалі російського кіно
Мачулка Ангеліна, 19.03.2022

Рішенням правління й Наглядової ради Сергія Лозницю виключили зі складу Української кіноакадемії.

Причиною такого рішення кіноакадемії стала політична позиція Лозниці, оскільки він вважає себе космополітом, тобто “людиною світу”. Це суперечить поглядам кіноакадемії, яка вважає, що в період війни кожен українець має показувати свою національну ідентичність, особливо — представники креативних індустрій.

До того ж фільми Сергія Лозниці беруть участь у фестивалі російського кіно “Від Львова до Уралу” у французькому місті Нант, що кіноакадемія вважає неприпустим в умовах повномасштабної війни. Саме тому в організації закликали не вважати Лозницю представником українського культурного простору.

“Українська кіноакадемія вже закликала світову кіноспільноту до бойкоту російського кінематографа. Ми постійно закликаємо весь світ розмежовувати українську та російську культури та не ототожнювати їх. Для нас важливо, щоб усі члени Української кіноакадемії поділяли цю позицію і називали речі своїми іменами, проявляючи у своїх переконаннях чіткість і твердість”, — ідеться в заяві кіноакадемії.

Варто зазначити, що Лозниця був режисером фільмів “Донбас”, який висували на премію “Оскар” у 2018 році, і “Бабин Яр. Контекст”, що отримав нагороду Каннського кінофестивалю.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень