fbpx
Кейси

Рекламні слогани відомих брендів: історія та значення

Nike, Apple, Coca-Cola та інші
Данилюк Даяна, 18.12.2020

Коли бренд запускає нову рекламну чи маркетингову кампанію, однією із ключових її складових є слоган. Особливо для світових компаній та брендів. Слоган повинен бути коротким, влучним і передавати сутність бренду, щоб закарбуватися в свідомості людей. І якщо ви знаєте, як звучить фраза “Ba Da Ba Ba Ba I’m Lovin It”, то розумієте, про що йдеться.

Сьогодні ми розповімо про відомі слогани світових брендів, створені понад 10 років тому, які кожен з нас пам’ятає досі. 


Just Do It

Бренд: Nike

Коли з’явився: 1988 рік

Слоган “Just Do It” для Nike створило відоме рекламне агентство Wieden + Kennedy понад 30 років тому. Знамените гасло Nike було натхненне останніми словами Гері Гілмора — вбивці, який був засуджений до смертної кари. 

У 1988 році в кампанії зі слоганом “Just Do It” взяло участь багато визначних спортсменів. Метою кампанії було залучення клієнтів та просування іміджу Nike. Бренд створив свій нинішній образ саме завдяки поєднанню професійних спортсменів та мотиваційних слоганів, що наголошують на спортивній майстерності та здоров’ї. Nike досі активно використовує слоган у своїй комунікації та рекламних кампаніях.

Згідно з дослідженням, яке провели співробітники Техаського технічного університету, найвідомішим з усіх гасел брендів було гасло Nike “Just Do It”.

У 2018 році, до 30-річчя слогана “Just Do It”, новим обличчям кампанії став футболіст Колін Капернік. У рекламі також узяли участь баскетболіст Леброн Джеймс, тенісистка Серена Вільямс, скейтбордистка Лейсі Бейкер.


Open Happiness

Бренд: Coca-Cola

Коли з’явився: 2009 рік

“Open Happiness” — це глобальна маркетингова кампанія від Coca-Cola, запущена у 2009 році. Над її розробленням працювало креативне агентство Wieden + Kennedy, а сама кампанія тривала до 2016 року.

Попри те що офіційним слоганом кампанії стало “Enjoy life’s simple pleasures”, саме вираз “Open Happiness” проіснував в історії найдовше. На той час, у розпал економічної кризи, Coca-Cola хотіла, щоб Америка відкрила для себе щастя по-новому й знаходила його у дрібницях.

До запуску кампанії агентство підготувало не тільки друковану рекламу й рекламу на телебаченні, а й записало пісню під назвою “Open Happiness”. Саме вона звучала в більшості тогочасних рекламних роликів. 

https://www.youtube.com/watch?v=WTk5dRytUI8


I’m Lovin’ It

Бренд: McDonald’s

Коли з’явився: 2003 рік

Наступний відомий слоган, який також увійшов в історію бренду та врізався в пам’ять споживачам: “I’m Lovin’ It” від компанії McDonald’s. Він з’явився разом з маркетинговою кампанією у 2003 році.

Для її розроблення McDonald’s провели змагання між 14 міжнародними рекламними агентствами, у результаті якого перемогу отримала невелика агенція Heye & Partner з Німеччини. Саме тому слоган дебютував у Німеччині, а потім McDonald’s випустили його англійську версію у США, Британії та Австралії.

В англомовних країнах нову кампанію також запустили з допомогою музикантів. Для цього співак Джастін Тімберлейк записав трек під назвою “I’m Lovin’ It”. 

https://youtu.be/dHOpsI2brHE


Think Different

Бренд: Apple

Коли з’явився: 1997 рік

У 1997 році компанія Apple оголосила свій новий слоган — “Think Different”, створений рекламним агентством TBWA. Він став алюзією на тогочасний слоган “Think”, який належав одній з найвідоміших електронних корпорацій IBM.

Гасло “Think Different” було представлено в рекламному ролику під назвою “The crazy ones”. Ще тоді компанія показала свою зухвалу комунікацію, порівнюючи продукцію Apple з Альбертом Ейнштейном, Мухаммедом Алі, Ганді, Бобом Діланом та Амелією Ергарт — неординарними особистостями в історії. 

«Кампанія IBM говорить: “Думай про IBM”, а Apple сильно відрізняється від IBM, тому “Думай інакше” було цікавою концепцією та ідеєю. Ці слова стосуються людей з найрізноманітнішим мисленням по всьому світу», — розповів артдиректор агентства TBWA Крейг Танімото.

У підсумку “Think Different” стала чи не найуспішнішою рекламною кампанією за всі часи.


Because You’re Worth It

Бренд: L’Oreal

Коли з’явився: 1973 рік

На створення свого відомого слогану L’Oreal надихнули нові феміністичні ідеє 70-х років та соціальна революція. Компанія знайшла простий спосіб переконати жінок, що купуючи косметику і використовуючи макіяж, вони не роблять нічого поганого. 

Слоган “Because You’re Worth It” створили у 1973 році. Його вигадала копірайтерка рекламного агентства McCann Erickson Ілон Спехт. Цими чотирма словами вона хотіла описати думки жінки щодо впевненості в собі, своїх рішеннях щодо стилю. Пізніше слоган став відображенням того, які ідеї компанія несе у світ.

У 1999 році в журналі New Yorker вийшов матеріал під назвою “True Colors” авторства Малкольма Гладвелла. У ньому журналіст написав, що “Because You’re Worth It” ввійшло в нашу мову й набуло глибшого значення, аніж планувалося на початку.”


Finger Lickin’ Good

Бренд: KFC

Коли з’явився: 1956 рік

Гасло KFC, яке ми знаємо сьогодні, з’явилося ще на початку 50-х років. І це вдалий приклад того, як справді влучний слоган може роками триматися в компанії попри всі тенденції. 

Для його розроблення компанія скористалася інсайтом: коли нам смачно і ми почуваємося, як удома, то не боїмося облизувати пальці після їжі. Про те саме йдеться в рекламі KFC. 

Проте, попри популярність слогана, на час пандемії KFC відмовилася від нього. Компанія випустила ролик на YouTube, де заблюрила фразу на своїх пакованнях.

“Ця річ, яку ми завжди говоримо, – ігноруйте її. Поки що”, — йдеться в рекламі.


Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Читайте також у рубриці Кейси
Як через глибинні дослідження збільшити кількість лідів удвічі: кейс 
Ми провели глибинні дослідження для бренду вагового обладнання: результат – збільшення лідів х2. Як це працює?
Як піарникам ефективно співпрацювати з медіа
10 порад з досвіду фінансових медіа «Мінфін» та Finance.ua
КЕЙС: нова рекламна кампанія Третьої окремої штурмової бригади
Реакції на образи у стилі pin-up
/ Рекламний бліц з Тонею Кондаковою
Креативна директорка про рекламні кейси, які навчають, змушують плакати та сміятися
Як українські бренди зберігають і переосмислюють культурну спадщину
Брошка-нагорода з титану до Дня пам’яті жертв Бабиного Яру, візерунки старовинних рушників на одязі та колекція, натхнена українськими мозаїками
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень