Стартував другий сезон освітньо-грантової програми «Жити назустріч», яку започаткував банк ПУМБ у партнерстві з Future Development Agency та KSE Graduate Business School. Програма покликана допомогти ветеранам і ветеранкам у створенні або розвитку власної справи — у співпраці з близькими, друзями та однодумцями.
У новому сезоні проєкт розширили. Тепер до навчання зможе долучитися вдвічі більше команд — 40. Збільшилась і кількість переможців: 20 ветеранських команд отримають фінансування в розмірі від 500 тисяч до 1 мільйона гривень.
Рішення продовжити програму ухвалили після історій учасників першого сезону — їхній досвід, за словами організаторів, показав, наскільки вагомим є вплив ветеранських бізнесів як на економіку, так і на інтеграцію захисників у мирне життя.
Для кого призначена програма
Узяти участь можуть команди з двох або більше осіб, де лідером є ветеран чи військовослужбовець зі статусом учасника бойових дій. До команди може входити цивільна особа або ще один ветеран. Податися можна в одній із двох категорій: ті, хто вже має бізнес і прагне його розвивати, або ті, хто тільки планує розпочати власну справу.
Ключові можливості програми
- створення бізнесу в партнерстві з другом чи близькою людиною;
- навчання сучасних підходів до ведення бізнесу;
- індивідуальний менторський супровід;
- після запуску бізнесу — експертна підтримка в бухгалтерії, маркетингу, експорті, PR тощо;
- обслуговування ФОП у банку за тарифним пакетом «Незламний бізнес»;
- просування ветеранського бізнесу через платформу «Жити назустріч» і медійну підтримку ПУМБ.
Етапи участі в програмі
1. Прийом заявок
Подати заявку можна до 20 червня 2025 року. Це має зробити головний учасник — ветеран або військовий з посвідченням учасника бойових дій. Відбір команд відбудеться на початку липня на основі анкети та інтерв’ю.
Серед критеріїв:
- життєздатність бізнес-ідеї;
- наявність потенціалу до масштабування;
- сформована команда;
- мотивація до навчання та реалізації власної справи.
2. Навчання та консультування
Із серпня до жовтня команди навчатимуться онлайн щотижня — курс проводитимуть викладачі KSE Business Graduate School. Паралельно кожна команда працюватиме з індивідуальним ментором-підприємцем. Також учасники зможуть отримати консультації з різних напрямів ведення бізнесу.
Розробка бізнес-плану й активна участь у навчанні будуть обов’язковими умовами для участі у фіналі програми.
3. Визначення переможців і надання грантів
Фіналісти презентуватимуть свої бізнес-плани наприкінці жовтня. Переможців обиратиме експертне журі, до складу якого увійдуть представники ПУМБ, Future Development Agency, KSE, ветеранської спільноти та бізнесу.
4. Супровід після завершення програми
Після визначення переможців команди продовжуватимуть працювати з менторами та експертами ще 3 місяці, щоб ефективно запустити або масштабувати свої бізнеси.
Розмір гранту залежатиме від кількості створених робочих місць:
- Для грантів до 500 тис. грн — потрібно створити 2 робочі місця: для ветерана чи військового та для цивільної особи.
- Для грантів від 500 тис. до 1 млн грн — понад два робочі місця як для ветеранів/військових, так і для цивільних.
Раніше ми писали, що «Сільпо» запускає кампанію для просування ветеранського бізнесу в Україні