fbpx
Slow news

Президент підписав один із “книжкових” законів, до чого закликали культурні діячі

Тепер дітям надаватимуть сертифікати на купівлю українських книжок
Мачулка Ангеліна, 09.07.2022

Президент Володимир Зеленський підписав один із “книжкових” законопроєктів. На ухваленні його наполягали культурні діячі та коаліція “Реанімаційний Пакет Реформ”.

Ідеться про законопроєкт № 6287. Згідно з ним держава з 2023 року компенсуватиме видатки на оренду книгарням, які продають книжки українською мовою. Також закон передбачає, що кожна новонароджена дитина й кожна дитина, якій виповнюється 14 років, отримуватиме сертифікат номіналом приблизно 800 грн на купівлю україномовних книжок.

Натомість Президент поки що не підписав законопроєкт № 7459, що забороняє імпорт книжок з росії та білорусі, видання творів російських авторів, а також сприяє перекладу творів світової літератури українською. Це другий проєкт закону, на ухваленні якого наполягають активісти.

Разом з підписаним “книжковим” законом набуває чинності законопроєкт № 7273-д. Він передбачає заборону публічного виконання фонограм авторів і виконавців, які є громадянами Росії. Також цей закон підтримує національний музичний продукт, збільшення частки української мови в радіоефірі, стимулювання трансляції україномовних дитячих і освітніх телепрограм.

Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень