Українські журналісти запустили мультимедіа-проєкт “Справа Гонгадзе як дзеркало епохи”, присвячений спогадам про журналіста Георгія Гонгадзе, розлідуванню його вбивства й аналізу подій.
30 листопада 2000 року в Україні виник “касетний скандал” – оприлюдили магнітофонні записи, таємно зроблені в кабінеті президента Леоніда Кучми його охоронцем Миколою Мельниченком.
“Плівки Мельниченка” спричинили політичну кризу в Україні, яка розвивалася на тлі розслідування справи про вбивство журналіста, співзасновника видання “Українська правда” Георгія Гонгадзе.
До проєкту увійшли: документальний фільм “Вбивство Гонгадзе: 20 років у пошуках правди”, його аудіоверсія у форматі подкасту та серія детальних розповідей колег та друзів Гії про українську журналістику та Україну часів президентства Леоніда Кучми.
Прем’єра документальної стрічки відбулася в ефірі телеканалу “UA: Перший” 16 вересня, у 20-ту річницю смерті українського журналіста.
Мультимедіа-проєкт створено Лабораторією журналістики суспільного інтересу.
“Нагадування — головна мета документального мультимедіа-проєкту, — зазначають автори. — В історії України є кілька питань, на які немає остаточної відповіді. Хто винен у вбивстві Георгія Гонгадзе — одне з них”.
У проєкті герої згадують про Георгія, розповідають про те, як змінювалися відносини між медіа та владою, як управляли країною наприкінці 1990-х та до середини 2000-х, і як найбільший в історії скандал за участю першої особи держави змінив політичні реалії.
Аудіоверсія документальної стрічки “Вбивство Гонгадзе: 20 років у пошуках правди” у форматі подкасту доступна для прослуховування на сайті проєкту та на ключових подкаст-платформах: Apple Podcast, Spotify, Soundcloud.
Проєкт реалізовано за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні, USAID, Internews, Європейського Союзу, CFI, Посольства Королівства Нідерланди в Україні та за участю Суспільної телерадіокомпанії України АТ НСТУ.