Потсдамський інститут дослідження впливу клімату виявив, що погода впливає на рівень гейтспічу в соцмережах.
Учені дослідили 4 мільярди геолокованих твітів американців із травня 2014 по травень 2020 рр. Вони запрограмували алгоритм штучного інтелекту для сканування твітів на предмет наявності мови ненависті — так визначили понад 75 мільйонів постів, які підпадають під опис. Їх зіставляли з погодними умовами, які були в час написання твіту в певному місці.
Найменше гейтспічу писали за температури від 15ºC до 18ºC — це точка комфорту для людини, коли їй не холодно й не жарко. У холодні дні (-6ºC до -3ºC) обсяг мови ненависті зростав на 12,5%. У надзвичайно спекотні дні (42ºC до 45ºC) кількість твітів із гейтспічем зростала на 22%.
Навіть у районах з високим рівнем доходу, де люди можуть дозволити собі кондиціонери й інші засоби для пом’якшення відчуття спеки, рівень мови ненависті все одно був високим.
Також учені вивили, що зростання кількості злих твітів залежить від температури, до якої звикли користувачі. Наприклад, люди, які живуть на Півночі, не так агресивно реагуватимуть на холод, як на спеку.
Також учені заявили, що гейтспіч у соцмережах тільки набиратиме обертів, оскільки клімат буде зазнавати змін, а екстремальні температури стануть поширенішими.