fbpx
Slow news

Підлітки з прикордоння стали героями картин українських художників

Проєкт «Завжди українці» присвячений деколонізованим художникам
Кірста Олена, 25.09.2024

Підлітки з прикордонних і прифронтових громад долучилися до кемпу Dive in ESTEAM, який організувала освітня фундація GoGlobal. Вони отримали можливість ознайомитися з українськими IT-компаніями та стартапами.

Спеціально для цього заходу мультипродуктова компанія Reface створила серію портретів учасників у стилі українських художників: Малевича, Айвазовського, Куїнджі, Башкирцева та Рєпіна. Також фахівці IT-академії GoITeens провели кілька воркшопів, де підлітки змогли створити інтерактивну гру в метавсесвіті Roblox про творчість цих митців.

Проєкт під назвою «Завжди українці» презентували на фестивалі «Різні разом» у Мистецькому арсеналі. Відвідувачі могли дізнатися більше про деколонізованих художників через інтерактивні фотокартини та гру. Ідея проєкту полягає в тому, щоб підкреслити важливість сучасних технологій у збереженні культурної спадщини України та звернути увагу на проблему культурної апропріації.

Особливу увагу приділили митцям, які зазнали культурного привласнення з боку росії. Проєкт наголошує на тому, що художники, такі як Іван Айвазовський, Казимир Малевич, Архип Куїнджі та інші, були й залишаються українськими митцями, незважаючи на спроби інших країн привласнити їхню спадщину. Це явище, за словами організаторів події, є поширеним і в інших сферах культури, таких як музика та література.

Кемп Dive in ESTEAM відбувся вже вдруге й зібрав 30 підлітків з різних областей України, зокрема Харківської, Запорізької та Херсонської. Мета заходу — розвивати навички інноваційного мислення та креативності, що допоможуть молоді в подальшому житті та кар’єрі. Програма кемпу зосереджена на ознайомлення учасників із можливостями сучасних технологій і цифрового виробництва, що є реальними й досяжними в Україні.

«Саме тому команда створила таку профорієнтаційну програму, щоб протягом 5 днів підлітки познайомились із крутими українськими ІТ-компаніями та стартапами, надихнулись і зрозуміли, що створювати власні інтерактивні продукти/проєкти, використовуючи інструменти цифрового виробництва й сучасні технології, потрібно та можливо в нашій країні», — додають організатори події.

Спробувати гру про деколонізованих художників можна за посиланням.

Читайте також у рубриці Slow news
Як українці користувалися медіа та соцмережами у 2024 році
Організація USAID спільно з Internews провели дослідження
Українці обрали ескіз марки, присвяченої волонтерам
На ній буде зображено автівку з пакунками для Сил оборони
Google Meet розширив функціонал онлайн-зустрічей
З’явиться автоматичний запис і транскрибування зустрічей
Відбувся форум, присвячений діяльності Лінії психологічної підтримки для чоловіків
Говорили про важливість ментального здоров’я чоловіків в умовах війни
Netflix відкриває у Бірмінгемі благодійні магазини з предметами з культових серіалів
Шанувальники зможуть купити одяг та аксесуари з відомих британських серіалів
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень