fbpx
Slow news

Особливості працевлаштування ветеранів у 2024 році

У Work.ua провели дослідження
Бабкова Вікторія, 16.08.2024

Онлайн-портал з пошуку роботи та надання вакансій Work.ua провів дослідження щодо того, чи готові українські компанії брати на роботу ветеранів і ветеранок.

За даними Work.ua, у 2024 році кількість вакансій для ветеранів зросла на 82%. Проте аналітика порталу показує, що роботодавці мають низку упереджень до цієї категорії працівників: рідко готові запропонувати їм керівні посади та ототожнюють із людьми з інвалідністю.

Work.ua із посиланням на Український ветеранський фонд стверджує, що працевлаштування ветеранів нині є справжнім викликом. Лише 13% учасників та учасниць бойових дій не спіткали труднощі під час влаштування на роботу. Ускладнення були не лише через відсутність у компаній досвіду працевлаштування ветеранів, а й через інші чинники. Наприклад, більшість респондентів вбачають проблему у відсутності належних, часом інклюзивних, умов праці. Саме із цієї причини дві третини опитаних не бажають повертатися на своє колишнє місце роботи.

У грудні 2023 року Work.ua презентував інструмент самооцінки для організацій — чекліст «Наскільки ваша компанія готова брати на роботу ветеранів». У такий спосіб прагнуть зрозуміти, чи відкритий український бізнес для ветеранів. Станом на сьогодні чекліст пройшли понад 2 000 компаній. Аналітики Work.ua проаналізували їхні відповіді, а також вакансії на сайті з позначкою «Ветеранам». Саме ці дані й стали основою аналітики, яку портал використав під час дослідження.

Кількість вакансій для ветеранів у 2024 році

Роботодавець під час розміщення вакансії на сайті може позначити її фільтром «Ветеранам». Згідно з дослідженням, у лютому 2022 року таких пропозицій було 3 229, у червні ж цього року — вже 12 334. Упродовж 2024 року кількість вакансій для ветеранів зросла на 82%, що не синхронізується із загальним ринком праці, де роботи побільшало на 22%.

У Work.ua вважають, що ситуацію могли змінити кілька чинників. Наприклад, дефіцит кадрів, що змушує роботодавців поступово втрачати категоричність та упередженість щодо ветеранів. Іншим чинником є активне висвітлення в інформаційному середовищі теми працевлаштування учасників та учасниць бойових дій. Також Work.ua додає, що наразі із загальної кількості вакансій частка пропозицій для ветеранів становить 11%.

Області, що надають найбільше вакансій для ветеранів

Найбільшу кількість вакансій для ветеранів і ветеранок пропонують у Київській області, а також у Львівській, Дніпропетровській, Одеській та Івано-Франківській. Є також пропозиції від роботодавців, які шукають працівників онлайн у сферах IT, маркетингу, продажів.

«Якщо проаналізувати частки вакансій для ветеранів у кожній області, стає цікавіше. Бачимо, що в лідерах Херсонська, Тернопільська, Львівська та Миколаївська області. Натомість найменшу частку роботи для ветеранів маємо на Донеччині, Харківщині та Полтавщині», — кажуть у Work.ua.

Розподіл вакансій для ветеранів за галузями

Згідно з дослідженням, розподіл вакансій для ветеранів за галузями показує, що роботодавці бачать їх у стереотипно чоловічих сферах, як-от транспорт, звʼязок, охорона.

Найменше ветеранам пропонують керівних посад — у категоріях «Топменеджмент, керівництво вищої ланки» (менш як 6% вакансій) і «Краса, фітнес, спорт» (3%).

Найчастіше ветеранам пропонують посади:

  • водіїв;
  • менеджерів з продажу;
  • продавців-консультантів;
  • вантажників;
  • касирів;
  • менеджерів по роботі з клієнтами;
  • інспекторів відділу охорони;
  • експедиторів;
  • різноробочих;
  • комірників;
  • кухарів.

Також серед популярних вакансій бухгалтер, прибиральниця, слюсар, електрик, оператор АЗК, провізор, оператор контакт-центру, швачка.

Згідно з дослідженням, майже 70% вакансій для ветеранів позначені також як «Для людей з інвалідністю». Реальність така, що війна триває і ветеранами стають або за віком, або після поранення, або за сімейними обставинами. 66% оголошень із позначкою «Ветеранам» також пропонують студентам, а 40% з них мають ще один фільтр — «Для пенсіонерів».

Водночас у 51% пропозицій роботи для ветеранів немає вимог щодо досвіду роботи.

Чи готові компанії іти назустріч ветеранам

У підсумках чекліста від Work.ua зазначено, що 59% представників великого бізнесу готові впроваджувати найкращі практики з адаптації свого бізнесу до потреб ветеранів. 37% компаній готові виділяти фінансові та інші ресурси, щоб організувати працевлаштування ветеранів, включно з інфраструктурою безбар’єрності, наявністю підтримки та змінами в корпоративній культурі. Ще 48% готові робити це почасти.

78% компаній підтримують зв’язок з працівниками, які зараз служать у ЗСУ, та їхніми родинами.

Читайте також у рубриці Slow news
LEGО та Фаррелл Вільямс випустили конструктор
Колекційний екземпляр містить нові комбінації кольорів та складається з 966 деталей
В Україні відбудеться безбар’єрний марафон
Долучитися зможуть люди з інвалідністю та представники маломобільних груп
Starbucks і Hello Kitty об’єдналися в колаборації
Створили ексклюзивну колекцію мерчу та напоїв
Стрічку «Стихії війни» показали у Франції
Фільм розповідає історії українців, які відчули на собі силу води та вогню внаслідок вторгнення рф
Користувачі соцмереж підтримують юних художників
Тренд поширився після того, як дитина опублікувала оголошення з пропозицією намалювати улюбленця
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень