fbpx
Slow news

Організації з фактчекінгу назвали Youtube одним з основних джерел дезінформації

Особливо через ситуацію з COVID-19
Мачулка Ангеліна, 13.01.2022

Група з 80 фактчекінгових організацій з усього світу написала відкритий лист, у якому закликала Youtube серйозно поставитися до дезінформації про COVID-19.

Список організацій-підписантів охоплює весь світ. Зокрема, підписались американські групи, такі як PolitiFact, The Washington Post Fact Checker і Poynter’s MediaWise, а також українські StopFake і VoxCheck.

“Як міжнародна мережа організацій, що перевіряють факти, ми стежимо за тим, як брехня поширюється в інтернеті — і щодня бачимо, що YouTube є одним з основних каналів дезінформації в усьому світі, — написала коаліція фактчекерів. — Це значно занепокоїло нашу глобальну спільноту, яка перевіряє факти”.

У листі написано, що неправдива інформація, пов’язана зі здоров’ям, уже давно знайшла сприятливий ґрунт на Youtube. Зокрема, ідеться про контент, який заохочує хворих на рак боротися з хворобою за допомогою ненаукових методів лікування.

Також особливе занепокоєння викликає в організацій той факт, що в Google майже не моніторять інформацію не англійською мовою.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень