fbpx
Slow news

Опублікували дослідження про стан українських регіональних медіа

Найбільше зараз бракує SMM-ників, журналістів, новинарів, кореспондентів і авторів
Бондар Каріна, 18.05.2023

Media Development Foundation представило результати щорічного дослідження про стан українських незалежних регіональних редакцій за рік повномасштабного російського вторгнення.

Незалежні редакції змогли адаптуватися до воєнних умов, хоч і не на 100%. Опитані регіональні медіа розширили команди, найнявши 109 працівників. Однак вони зазначають, що все ще відчувають дефіцит кадрів — найбільше бракує SMM-ників і новинарів.

Редакції зменшили кількість російськомовних версій. Наразі їх мають лише 9% опитаних медіа. 2021 року цей показник становив 25%. Окрім цього, переважна більшість опитаних медіа (81,9%) ведуть свої канали комунікації виключно українською мовою.

 Основні виклики перед медійниками

Попри воєнні виклики більшість редакцій (60,5%) не мають документа, який регламентує дії організації під час кризових ситуацій.

Найбільшими проблемами роботи під час війни респонденти назвали психологічний стан команди й дефіцит кадрів — це відзначили 16,3% опитаних. А також серед гострих проблем — дефіцит коштів (15,8%).

 Команди редакцій розширилися, але все ще відчувають дефіцит кадрів

Щодо фахівців, яких наразі бракує опитаним редакціям, на першому місці — SMM-ники. Редакції також шукають журналістів, новинарів, кореспондентів і авторів. Водночас більшість медій розширили штат під час війни: 63,6% редакцій мають більше працівників, ніж до повномасштабного вторгнення. За цей час опитані медіа працевлаштували 109 фахівців, що становить 19,9% нинішнього людського ресурсу.

Кожна п’ята людина, яка зараз працює в медіаорганізаціях, працевлаштувалась уже під час повномасштабної війни. Але це не стосується фрилансерів. У 43,2% медіа принаймні один із працівників служить у ЗСУ. І майже всі з них (~ 95%) зберігають за ними робоче місце. Також редакції, що мають у своєму складі військовослужбовців, допомагають їм фінансово.

 Зміни в бюджеті медіа через війну

Зараз гранти фактично стали основною часткою бюджетів редакцій та основним каналом монетизації медіа. 54,8% опитаних редакцій зазначили, що в них збільшилися грантові надходження.

Паралельно медіа розвивають читацьку підтримку. Наразі читачі матеріально підтримують 44,2% опитаних. Ще 9,3% медіа вказали, що підтримку читачів вони спрямовують на волонтерські збори для військових і жителів прифронтових територій.

 Тенденції у створенні контенту

Основним форматом контенту залишаються новини, їх зараз публікують більше: про це сказали 81,5% респондентів проти 76,8% минулоріч.

Редакції все ще дуже хочуть робити відео — такі наміри мають понад половина (52,3%) опитаних, а також створювати складні матеріали на кшталт розслідувань. Зараз розслідування публікують 51,1% опитаних редакцій. Утім, майже половина опитаних медійників зазначила, що під час створення таких матеріалів зазнавали тиску, переважно від місцевої влади (43,2%).

Через війну збільшилася кількість чутливого контенту в медіа. Тож медійники пройшли відповідне навчання на курсах та онлайн-тренінгах. Про це повідомили 40,9% опитаних редакцій.

Читайте також у рубриці Slow news
У Лондоні з’явилася провокаційна інсталяція від VPN-провайдера
Вона порушує тему конфіденційності в мережі
Видавчиня з України започаткувала дитяче видавництво у Франції
Воно покликане популяризувати українських ілюстраторів та авторів у Європі
З’явилась мобільна гра-головоломка від KseniaSchnaider
Розробники Kiss My Apps пропонують грати в неї для перепочинку на роботі
Стартував проєкт від Prometheus, що відкриває нові кар’єрні можливості
Пошукачам роботи запропонують тематичні курси для поліпшення професійних навичок
Укрпошта випустить нові марки до Всесвітнього дня вишиванки
На них зобразили кримськотатарську й харківську вишивки
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень