fbpx
Slow news

Оновили бренд міста Чернівці

OCB Agency розробила концепцію образу міста як багатокультурного центру
Кірста Олена, 07.10.2024

У Чернівцях завершили роботу зі створення нового бренду міста, який відображає його інноваційний характер та багатокультурну спадщину. Проєкт отримав назву «Чернівці. Мозаїка культур». Його вже офіційно презентували громадськості.

Новий бренд створили за фінансової підтримки Євросоюзу та уряду Німеччини в межах програми EU4Business від GIZ, спрямованої на підвищення привабливості українських міст. Завданням проєкту було підкреслити унікальні риси Чернівців і підвищити конкурентоспроможність міста на міжнародній арені.

Брендинг розробила агенція OCB Agency, яка вже має досвід у створенні брендів для інших українських міст, зокрема Житомира та Кременчука. У межах підготовки до проєкту провели опитування серед містян. Воно показало, що чернівчани бажають бачити своє місто як багатокультурний центр, де зливаються традиції різних народів.

«Перше враження про Чернівці — це затишне місто. Водночас ми отримали багато порівнянь Чернівців з відвідуванням музею або театру. Гості міста відзначають його колоритність, збережену архітектуру, переплетеність різних культурних традицій. Нашим основним завданням стало відтворити всю цю багатокультурність, історичну та архітектурну спадщину, водночас передавши сучасний і прогресивний характер міста», — розповів Кирило Онацький, засновник та керівник OCB Agency.

Основним елементом нового логотипа Чернівців став образ мозаїки, що символізує гармонійне співіснування різних культур. Слоган «Мозаїка культур» підкреслює цей посил і сприяє формуванню завершеного образу міста. Логотип також може трансформуватися в контури відомих архітектурних споруд, таких як Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича чи Ратуша, що підкреслює туристичну привабливість міста.

Колористика бренду базується на «цегляних» відтінках — коричневому, помаранчевому та червоному, що асоціюються з архітектурними пам’ятками історичного центру Чернівців. Для текстової частини логотипа використали модифікований шрифт Helvetica Neue Condensed, що нагадує арки старовинних будівель.

Ініціатори переконані, що новий бренд стане важливим інструментом для розвитку міста, його впізнаваності на міжнародній арені та залучення нових інвестицій, а також сприятиме культурному й туристичному розвитку Чернівців.

Читайте також у рубриці Slow news
Мінкульт доповнив перелік нематеріальної культурної спадщини України
До нього увійшли лемківська киселиця, кривулька та великодні хліби Буковини
Fujifilm представила гібридну камеру з естетикою різних десятиліть
Вона дає змогу знімати й друкувати фото у стилях від 1930-х до 2020-х років
JUL та RE:INVENTEX оголосили збір одягу з метою переробки
Частину речей перероблять на волокно, іншу використають для апсайкл-виробів
Converse Japan і Netflix випустили колекційну пару взуття
Лімітована чорно-червона модель All Star Aged Hi натхнена фірмовим звуком Tudum
Парубій, Трамп, Тарас Шевченко: про кого й про що українці читали у Вікіпедії в 2025 році
«Вікімедіа Україна» оприлюднили перелік статей з найбільшою кількістю переглядів
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень