fbpx
Slow news

Онлайн-медіа запустило проєкт, де розбирають походження російської колонізації

У межах проєкту презентували експертне інтерв’ю та публікації
Бондар Каріна, 17.04.2023

Харківське онлайн-медіа “Люк” створило проєкт “Харків, де твоє обличчя?”. У ньому розбирають природу російської колонізації, яка привласнювала культурні надбання міста й утискала українську ідентичність.

Мета проєкту — допомогти навчитися не знецінювати локальну культуру як провінційну, а навпаки — бачити роль у формуванні загальнонаціональної ідентичності.

“Медіа «Люк» і наш проєкт «Харків, де твоє обличчя?» присвячені локальній ідентичності, локальній культурі, цінності того, що є поруч. Крізь призму текстів, присвячених творчим середовищам Харкова, ми показуємо, як росія знищувала прояви української ідентичності у локальних культурних центрах. А коли не могла знищити, то узурпувала та перелицьовувала на російські. Також це дослідження про те, чому усі ці спроби перевиховати «Харків» у «Харьков» зазнали поразки”, — розповіла Катерина Переверзева.

У межах проєкту журналісти підготували, зокрема, експертне інтерв’ю з історикинею мистецтв Оксаною Семенік про деколонізацію української культури та харківську ідентичність.

Також створили публікацію про харківських митців “Розстріляного Відродження”, про унікальну Харківську школу фотографії та низку інших.

Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень