Харківське онлайн-медіа “Люк” створило проєкт “Харків, де твоє обличчя?”. У ньому розбирають природу російської колонізації, яка привласнювала культурні надбання міста й утискала українську ідентичність.
Мета проєкту — допомогти навчитися не знецінювати локальну культуру як провінційну, а навпаки — бачити роль у формуванні загальнонаціональної ідентичності.
“Медіа «Люк» і наш проєкт «Харків, де твоє обличчя?» присвячені локальній ідентичності, локальній культурі, цінності того, що є поруч. Крізь призму текстів, присвячених творчим середовищам Харкова, ми показуємо, як росія знищувала прояви української ідентичності у локальних культурних центрах. А коли не могла знищити, то узурпувала та перелицьовувала на російські. Також це дослідження про те, чому усі ці спроби перевиховати «Харків» у «Харьков» зазнали поразки”, — розповіла Катерина Переверзева.
У межах проєкту журналісти підготували, зокрема, експертне інтерв’ю з історикинею мистецтв Оксаною Семенік про деколонізацію української культури та харківську ідентичність.
Також створили публікацію про харківських митців “Розстріляного Відродження”, про унікальну Харківську школу фотографії та низку інших.