fbpx
Slow news

Нові інклюзивні критерії для “Оскара”: жінки, ЛГБТК+ та етнічні меншини

З 2024 року фільми мають відповідати новим стандартам
Альтман Дарина, 09.09.2020

Американська Академія кінематографічних мистецтв і наук установила нові правила для категорії “Кращий фільм”. З 2024 року на премію “Оскар” номінуватимуть лише ті фільми, що відповідають новим критеріям інклюзивності.

Академія створила чотири групи стандартів: для номінації стрічка має відповідати хоча б двом із чотирьох. Нові вимоги стосуються репрезентації жінок, представників ЛГБТК+ спільноти, етнічних меншин та людей з обмеженими можливостями.

Наприклад, у фільмі щонайменше 30% акторів мають бути представниками зазначених груп. Або ж виконавець однієї з головних ролей має бути чорношкірим, латиноамериканцем, азійцем тощо.

Правила стосуються не лише сюжету та акторів, а й інших працівників індустрії: шестеро технічних працівників мають бути представниками етноменшин; серед керівників маркетингових та рекламних відділів мають бути люди з обмеженими можливостями, жінки, ЛГБТК+ люди та представники етнічних меншин.

Академія вирішила впровадити нові стандарти після років критики та постійних звинувачень у недостатній репрезентації меншин. 

Дон Гадсон, головна виконавча директорка Академії

“Нові критерії відображатимуть різноманітне населення, як серед тих, хто створює картини, так і серед глядачів, — коментує Дон Гадсон, головна виконавча директорка Академії. — Академія зможе зробити істотний вклад, щоб це стало реальністю. Ми впевнені, що ці інклюзивні стандарти стануть каталізатором для довготривалих та важливих змін у нашій індустрії.”

Фільми, що змагатимуться за кращу картинку в церемоніях “Оскара” 2022 і 2023 років, також відповідатимуть критеріям різноманітності, але вимоги щодо чотирьох груп стандартів будуть необов’язковими до 2024 року.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень