fbpx
Slow news

Nike опинився в центрі скандалу через білборд на Лондонському марафоні

Бренд звинувачують у знеціненні пам’яті про Голокост
Кірста Олена, 03.05.2025

Спортивний бренд Nike розкритикували за білборд на Лондонському марафоні з написом Never Again, until next year («Ніколи знову, до зустрічі наступного року»).

Цей слоган бігуни зазвичай використовують як жартівливе самозаспокоєння після важкого забігу — мовляв, більше ніколи не підуть на таке випробування. Але в суспільному контексті фраза Never Again тісно пов’язана з пам’яттю про Голокост та інші випадки геноциду, а також заклик не допустити повторення подібних трагедій.

Мільярдер та інвестор Білл Екман, чия компанія має значну частку в Nike, одним із перших публічно розкритикував кампанію. У своїх дописах у соцмережі X він назвав кольорове оформлення білборда «гітлерівсько-червоним» і написав: «Те, що Nike дозволив собі знецінити Голокост, — шокує. Хтось має за це відповісти. WTF, Nike?», — пише New York Post.

Екман також заявив, що отримав персональне вибачення від генерального директора Nike Елліота Гілла, який обіймає посаду з осені минулого року. Водночас Nike офіційно не підтвердив факт особистих вибачень, але в коментарі New York Post компанія зазначила:

«Ми не хотіли завдати шкоди й щиро перепрошуємо, якщо це сталося. Ці білборди були частиною кампанії, побудованої на інсайтах бігунів, і мали мотивувати людей виходити за межі можливого».

У компанії додали, що «засуджують будь-які прояви антисемітизму», а фраза «не мала бути використана». Станом на зараз білборд демонтовано.

Видання Adweek також повідомляє, що кампанію створило агентство Wieden+Kennedy. Вона містила й інші слогани на кшталт You are stronger than you think («Ти сильніший, ніж думаєш») та Don’t forget to remember («Не забувай пам’ятати»). Однак саме фраза Never Again спричинила найбільше обурення, особливо у зв’язку з нападами ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня 2023 року, після яких чутливість до подібного символізму значно зросла.

Деякі релігійні діячі також висловилися публічно. Рабин Девід Шлуссельберг у соцмережі X назвав використання гасла «огидним» і додав, що перетворювати таку фразу на розвагу — «просто неприйнятно».

Читайте також у рубриці Slow news
У Ko_Laba відбувся хакатон для молоді з п’яти областей
Учасники розробляли ідеї стартапів, що можуть змінити життя на місцях — від кав’ярень до мап безбар’єрності
У застосунку «Армія+» з’явився курс про фінансову грамотність для військових
Він допоможе планувати бюджет і зважено ухвалювати фінансові рішення
Як змінюється ринок праці для людей з інвалідністю в Україні
Результати дослідження Work.ua
У Києві запрацював перший безплатний кабінет сексуальної реабілітації для військових
Проєкт допомагає ветеранам відновити інтимне життя після фізичних і психологічних травм
Avangarden і Kooperativ шукають митців для виставки до Дня Києва
Авторів запрошують переосмислити образ столиці через сучасне мистецтво
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень