fbpx
Slow news

На ВДНГ відкриють виставку до 35-річчя Чорнобильської катастрофи

Мультимедійна виставка розповість про аварію та історії людей
Альтман Дарина, 24.04.2021

У Києві відкриється мультимедійна виставка “Чорнобиль. Подорож”, присвячена катастрофі, що сталася 26 квітня 1986 року. Виставка міститиме сім смислових блоків, що розповідають про саму аварію, історії людей, долі яких пов’язані з подіями, та діалог щодо майбутнього Чорнобиля.

Відвідувачі зможуть побачити присвячені Чорнобилю архівні світлини та відеоматеріали, роботи світових митців, серед яких українська художниця Марія Приймаченко. Можна буде подивитися на Чорнобиль у VR і переглянути відео групи Pink Floyd “Marooned”, зняте в Прип’яті.

На виставці  також можна буде дізнатися історії очевидців аварії та людей, чиї долі з нею пов’язані, а також записати свої спогади, думки та переживання у відео- або аудіоформаті. Після завершення проєкту його контент викладуть на цифрову платформу, яка продовжить збирати пам’ять про Чорнобильську аварію.

Проєкт реалізовано за ініціативи Офісу Президента Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України разом із ДАЗВ за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики. Концепцію та реалізацію проєкту створила агенція Gres Todorchuk.

“На віддалі 35 років ми розуміємо всебічний вплив Чорнобиля на науку та історію, мистецтво та екологію, філософію та медицину. Чорнобиль сьогодні сприймається ширше, ніж ядерна катастрофа. Це межа, що розділяє життя на “до” і “після”, рубець людської культури.

Виставка «Чорнобиль. Подорож» — це розповідь, яка послідовно переходить від контексту і подій 1986 року до хронології катастрофи, несе наукову та природничу інформацію, торкається глибокої травми інструментами публічної історії та виводить у поле роздумів, творчості й обговорення майбутнього Чорнобиля у завершальному блоці експозиції. Фінал виставки — інсталяція живого Лісу, який проростає в центральній залі павільйону №1 ВДНГ так, як проростає в Прип’яті”, — розповідають керівниця проєкту Ярослава Гресь та його куратор Павло Гудімов.

Для відвідувачів виставка “Чорнобиль. Подорож” буде відкрита після скасування жорсткого карантину. Вхід на виставку безкоштовний, з дотриманням усіх заходів безпеки, рекомендованих МОЗ.

Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень