Ринок праці України демонструє значний приріст кількості вакансій, що може свідчити про активне відновлення економічної діяльності.
У вересні цього року, за даними Work.ua, було розміщено 117 683 вакансії — це новий рекорд з початку повномасштабного вторгнення. Активний найм свідчить про те, що бізнес готовий до продуктивного сезону, хоча зарплати, за даними платформи, залишаються на попередньому рівні.
Зростання кількості вакансій за сферами та регіонами
Особливо помітне зростання кількості вакансій відбувається у сферах обслуговування, логістики та виробництва. Наприклад, сфера логістики зросла на 5%, а робітничі спеціальності та виробництво — на 4%. Найбільший приріст вакансій був зафіксований в Івано-Франківській, Черкаській, Запорізькій, Волинській та Вінницькій областях. Західні регіони продовжують лідирувати за кількістю пропозицій роботи.
Роботодавці все частіше наймають працівників без досвіду
Ринок праці адаптується до дефіциту кваліфікованих кадрів, тому роботодавці все частіше шукають фахівців без досвіду роботи. У вересні 43% вакансій були спрямовані на таких кандидатів, що є значним зростанням проти минулого року. Також збільшується кількість вакансій для студентів (+5%), ветеранів війни та людей з інвалідністю.
Активність кандидатів на ринку праці
У вересні активність кандидатів була найбільшою за останній рік. Понад 215 000 осіб оновили свої резюме або створили нові. Найбільший приріст кандидатів спостерігається у Хмельницькій, Закарпатській та Київській областях. Це свідчить про те, що зараз — дуже вдалий час для пошуку співробітників, адже кількість відгуків на вакансії зросла на 5%.
Зарплати застигли на місці
Хоча кількість вакансій продовжує зростати, середня заробітна плата у вересні не змінилася і залишилася на рівні 21 500 грн. Найвищі зарплати у сферах охорони (+13%), страхування та управління персоналом — за останній час вони зросли на 5%. Водії-міжнародники, ендодонтисти та фахівці з тонування також залишаються одними з найприбутковіших професій.
Яких фахівців потребують Сили оборони
Збільшується кількість вакансій у Силах оборони України — зафіксовано понад 6243 пропозиції у вересні. Найбільша конкуренція спостерігається у сфері маркетингу, реклами та права. Водночас 44% відгуків на вакансії в цій категорії надійшли від жінок, що свідчить про їхню активну роль на ринку праці, йдеться у дослідженні.
Раніше ми писали, що Google Meet розширив функціонал онлайн-зустрічей