Компанія Facebook повідомила про запуск маркетплейсів на платформах Instagram та Facebook. У такий спосіб компанія хоче допомогти малим бізнесам, які призупинили свою діяльність під час карантину, а також зробити шопінг зручнішим і швидшим для користувачів.
Facebook Shop
Бізнеси зможуть безкоштовно створити свій магазин, обравши товари для каталогу. Також можна самостійно налаштувати зовнішній вигляд магазину, обравши обкладинку та кольори бренду.
Facebook Shop буде доступний для будь-якого бізнесу, незалежно від його розміру та бюджету. Користувачі зможуть заходити на маркетплейс із бізнес-сторінки бренду у Facebook або Instagram, а також через Stories та рекламу.
Можна буде переглядати товари в каталозі, зберігати ті, що зацікавили, а також замовляти їх через офіційний сайт бренду або через Facebook Shop.
Поставити запитання або попросити проконсультувати користувач зможе через WhatsApp, Messenger або Instagram Direct. У майбутньому компанія додасть можливість замовити товар безпосередньо через месенджери.
Instagram Shop
Платформа почне працювати з літа 2020 року у США. Юзери зможуть шукати та купувати товари через Instagram Explore, а також сортувати колекції товарів від брендів і креаторів за категоріями. Пізніше компанія планує додати нове вікно Instagram Shop на навігаційній панелі для зручнішого шопінгу.
Продаж через Facebook та Instagram Live
Також бренди зможуть продавати товари через Facebook та Instagram Live. Для цього потрібно буде тегнути товар або каталог через Facebook Shop перед початком трансляції. У такий спосіб товар закріпиться знизу екрана, щоб користувач міг дізнатися про нього більше та придбати.
Компанія планує запустити функцію найближчими місяцями, після тестування.
Для мене це чудова новина. Дуже круто, що стираються межі, і звичні для нас додатки стають повноцінними інструментами для маркетингу. Бренд “Молоко від фермера” на ринку вже 6 років. За цей час ми встигли пройти величезний шлях: від маленького МАФу до мережі з 70 магазинів у багатьох містах України. Тепер, звісно, у нас є сайт, цілий департамент маркетингу і багато фахівців, які можуть допомогти з розвитком бренду.
Але як було б круто, якби 6 років тому маленький фермерський магазин органічних продуктів міг одразу запустити свій бізнес офлайн і онлайн. Щоб не було потреби розробляти складний сайт, витрачаючи на це не один місяць, а то й рік, спалювати божевільні бюджети і нервові клітини. Я впевнена, що це сильно допоможе як локальним дрібним виробникам, так і “монстрам” сучасного ринку.
Я впевнена, що рух та зміни неймовірно важливі для розвитку будь-якого бізнесу. Для fashion-ритейлу це відкриє багато нових можливостей, спростить взаємодію з покупцями і блогерами. Це буде зручно для всіх, хто любить швидко ухвалювати рішення — побачив-замовив-отримав. Імпульсивних покупок стане в рази більше.
Можливо, це ускладнить життя великим гравцям на ринку, бо їхня перевага в зручному сайті більше не гратиме велику роль. Тепер будь-який молодий дизайнер зможе надавати швидкий сервіс продажу через Instagram. А ще потрібно готуватися до того, що рекламні бюджети на просування в Insta збільшаться для всіх через високий попит.