fbpx
Slow news

На Google подали до суду 130 000 бізнесів

Позивачі стверджують, що втратили гроші через підхід Google до реклами
Мачулка Ангеліна, 01.12.2022

130 тисяч бізнесів подали до суду Великої Британії на Google та її материнську компанію Alphabet за їхній нечесний підхід до реклами.

У позові стверджується, що Google порушив антимонопольне законодавство й “отримав надприбутки за рахунок десятків тисяч видавців вебсайтів і мобільних додатків у Великій Британії”.

Компанія зловживала своїм домінуванням у сфері рекламних технологій, тому диктувала умови, тримала на контролі ціноутворення й отримувала власні переваги. Постраждалі компанії не мали іншого вибору, окрім як використовувати інструменти Google, якщо бажали отримувати дохід від реклами.

Усі позивачі керують 1,75 млн вебсайтів на території Сполученого Королівства. Вони заявляють, що практика Google знизила дохід від реклами для деяких компаній на 40%. Усього позивачі хочуть відсудити в техногіганта $16,3 млрд — це сукупний збиток 130 000 бізнесів із 1 січня 2014 року до сьогодні.

Представник Google заявив, що позов є “спекулятивним і опортуністичним” і що компанія конструктивно працює з клієнтами по всій Європі.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень