fbpx
Slow news

Музиканти й представники шоу-бізнесу оприлюднили заяву про чесну виплату роялті

Зараз роялті отримуть компанії, які не мають на це належних прав
Мачулка Ангеліна, 16.09.2021

14 вересня українські автори музики, представники концертного, ресторанного, медіа- та шоу-бізнесу, артисти та продюсери провели спільну пресконференцію і представили заяву щодо чесної виплати роялті.

На думку ініціативної групи, зараз роялті збирають компанії, що не володіють повним обсягом належних прав для такої діяльності. Водночас вони ведуть свою діяльність непрозоро та втрачають зібрані кошти в сірих схемах.

Засновник та генеральний директор фестивалю Atlas Weekend Дмитро Сидоренко розповів, що під час фестивалю деяка компанія вимагала авторські відрахування на кілька мільйонів гривень, хоча не мала на це права.

“Після того, як ми відмовились виплатити ці кошти до офіційної акредитації, вони почали писати листи нашим партнерам, спонсорам, директору ВДНГ, розсилати інформацію у ЗМІ, яка не відповідає дійсності та виставляє нас у поганому світлі. <…> Тобто це був фактично шантаж, щоб через наших партнерів змусити нас заплатити за авторські права організації, яка на даний момент не має на це законних підстав”, — говорить Сидоренко.

Натомість авторська спільнота ГО “УААСП”, яка представляє глобальний світовий музичний каталог із близько сотні мільйонів творів і великий каталог локальних авторів, зараз заблокована.

Учасники пресконференції проголосили спільну заяву до Президента України, Уряду і парламентарів, яка має забезпечити прозору та системну виплату роялті авторам та правовласникам України і світу. Вона полягає у внесенні змін до закону “Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав” і створенні закону “Про авторське право і суміжні права”.

Читайте також у рубриці Slow news
Мемуари британського військового про війну в Україні екранізують
В автобіографічній книжці «Живи. Борися. Виживи» він розповів про участь в боях за Маріуполь і російський полон
Veteran Hub створив подкаст «Світи»
У ньому військові та їхні кохані говорять про службу, очікування, розлуку та возз’єднання
Meta додає інтеграцію з Google Analytics
Це допоможе підвищити продуктивність рекламодавців
У Львові стартував книгообмін «Книжкова площа»
Програма заходу містить також концерти, дискусії, майстер-класи
У соцмережі Х шириться новий флешмоб
У ньому користувачі з усього світу розповідають, за що ненавидять росію
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень