fbpx
Slow news

МОТ запускає прийом заявок на 9 мільйонів гривень для артустанов, що постраждали внаслідок війни

Аби привернути світову увагу до відновлення мистецьких установ України
Бондар Каріна, 13.09.2023

12 вересня МОТ та ГО “Алгоритм дій” запускають прийом заявок на більш як 9 мільйонів гривень для артустанов, що постраждали внаслідок російської агресії.

Податися може українська мистецька установа, яка через російські атаки отримала пошкодження чи була повністю зруйнована. Для цього потрібно заповнити форму за посиланням до 1 грудня 2023 року.

Це ініціатива організаторів найбільшого артпроєкту року “Модуль тимчасовості” (МОТ) – don’t Take Fake та партнерів українського туру простору — ГО “Алгоритм дій”, які хочуть привернути світову увагу до артінституцій, допомогти у відновленні мистецьких установ України й показати, що культура здатна підтримувати у складні часи.

“У пріоритеті зараз допомога військовим, медикам, тимчасово переміщеним особам, і ми це підтримуємо. Водночас нам треба піклуватися не тільки про теперішнє, а і про майбутнє, — говорить засновник don’t Take Fake Дмитро Соболь. — Один із представлених митців у МОТ, іспанець Пабло Вальбуена, цитує в описі до своєї роботи Сергія Жадана: «Коли культури немає і залишається порожнеча, її місце займає страх». Ми не хочемо дати страху цього шансу, тому турбуємось про збереження мистецтва в Україні у будь-які часи”.

Module of Temporality video teaser from DTF Agency on Vimeo.

Усі кошти згенеровані завдяки проєкту “Модуль тимчасовості”. Це оплата квитків на виставку та спеціальні події, прибуток гіфт-стору та продажі друкованого журналу DTF Magazine. Вони формують спеціальний фонд, який буде використано для відбудови артустанов.

Кількість проєктів, які команда зможе підтримати, залежатиме від зібраної фінальної суми та нагальної потреби установ на момент завершення збору. Наразі вона становить майже 9 000 000 гривень.

Звіт про зібрані та витрачені кошти буде розміщено на вебсайті та на сторінці в інстаграмі.

“МОТ вчить нас, як у новий спосіб можна привернути увагу світу до України — через культуру та мистецтво”, — пояснює співзасновник «Алгоритму дій» Адам Харлампович. — Важливо робити нетипові проєкти, що показують, які ж українці фантастичні. Тому ми і створюємо раніше неможливі колаборації між різними містами та організаціями зі спільними цінностями та цілями. Так ми не лише збережемо, а й розвиватимемо культуру, яку ворог століттями намагається вбити”.

Читайте також у рубриці Slow news
Онлайн-платформа «Локальна історія» започаткувала видавництво
Команда вже провела перемовини зі світовими видавництвами
З’явився мобільний застосунок для тренування навичок тактичної медицини
Його створили досвідчені інструктори та бойові медики
«ЕПІЗОДИ»: на екрани виходить новий документальний серіал
Перший епізод присвячено матчу між Україною та Швейцарією на Чемпіонаті світу 2006 року
У Києві відбудеться XVII щорічний Український маркетинг-форум
Говоритимуть про природу стійкості українського бізнесу
«100к лайків — і пускаємо у виробництво»: інтрига від monobank
Необанк повідомив про колаборацію з виробником напоїв «Живчик»
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень