31 серпня Мінцифри за підтримки Danone Ukraine у співпраці з науково-популярним медіа “Куншт” презентували освітній серіал для молоді “Одна планета: 11 кроків назустріч довкіллю”.
Серіал представили на сайті національного порталу з розвитку цифрової грамотності “Дія. Цифрова освіта”, подивитися його можна безплатно. Кожна серія проєкту триває від 7 до 15 хвилин і має певну тему:
- Чому зміна клімату нас стосується?
- Що таке сталий розвиток?
- Що їсти, щоб не шкодити довкіллю?
- Як не викидати третину продуктів у смітник?
- Як нести їжу та речі додому eco-friendly (і чому екоторби — не панацея)?
- Як правильно сортувати сміття і де займаються його переробленням в Україні?
- Як те, що ми (не) їмо, допомагає вижити диким тваринам?
- Cвідомо одягатися: що таке sustainable fashion та як долучитися до цього тренду?
- Що потрібно знати про зелену енергетику?
- Чи обов’язково подорожувати, як Грета Тунберг?
Остання серія — підсумкова, вона розповідає про те, що кожен може зробити для поліпшення екологічної ситуації.
Галина Рудик, проєктна менеджерка “Куншт”, розповіла про мету серіалу: “У ситуації зі зміною клімату баланс думок сприяв поширенню не тільки фактів, а ще й міфів. Саме тому “Куншт” і команда експертів, які створювали курс “Одна планета: 11 кроків назустріч довкіллю”, активно працювали, радились з науковцями, щоб неупереджено подати інформацію, верифікувати її та спростувати міфи щодо екоторб, енергетики й харчування”.
У серіалі взяли участь журналістка Алла Кошляк, письменник Макс Кідрук, засновниця “Україна без сміття” Євгенія Аратовська, екоекспертка Олеся Вершигора, засновниця екомагазину Newnorm Катерина Голуб, координаторка напряму “Вода” Всесвітнього фонду природи Україна (WWF) Інна Гоч, підприємиця Марія Маслій, фахівчиня з питань енергетичної політики у ГО “Екодія” Анна Богущенко, екоактивістка Ірина Бондаренко та співачка Марина Круть.