fbpx
Slow news

Мінекономіки розробляє стратегію зменшення гендерного розриву в оплаті праці

Для цього треба внести зміни до низки законів
Мачулка Ангеліна, 20.10.2022

Міністерство економіки України розробляє проєкт Національної стратегії щодо зменшення гендерного розриву в оплаті праці.

Проєкт стратегії та її реалізації планують затвердити в грудні 2022 року. Для сприяння цьому вже ухвалили низку змін у закони. Зокрема, Мінекономіки підготувало нову редакцію закону “Про працю” — це забезпечить побудову трудових відносин на принципах рівної оплати за працю рівної цінності та відсутності дискримінації.

Для того, щоб вирівняти можливість декретної відпустки для тат і мам та рівного розподілу їхніх трудових обов’язків, реформували законодавство у сфері соціальних відпусток, пов’язаних із народженням дитини та доглядом за нею.

Водночас установили новий вид соціальної відпустки:

  • відпустку при народженні дитини, що надається, зокрема, чоловіку, дружина якого народила дитину;
  • батьку дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, за умови що вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.

Розрив в оплаті праці жінок і чоловіків в Україні за останні два роки демонструє тенденцію до скорочення (2020 рік — 20,4%; 2021 рік — 18,6%). За останні 5 років він скоротився на 7,4% — із 26% у 2015 році до 18,6% у 2021-му.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень